DOLAR32,5895% 0.35
EURO34,8642% 0.35
STERLIN40,6730% 0.18
FRANG35,8876% 0.79
ALTIN2.495,67% 0,45
BITCOIN2.136.1763.917

AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Nurittin Karan’a cevap verdi.

AK Parti Milletvekili Öztürk, basın gazetelere gönderdiği basın açıklamasında, Fiskobirlik konusundaki açıklamalarına tepki gösteren ve kendisini ‘akıl tutulması yaşıyor’ diye eleştiren Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a cevap verdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Nurittin Karan’a cevap verdi.

AK Parti Milletvekili Öztürk, basın gazetelere gönderdiği basın açıklamasında, Fiskobirlik konusundaki açıklamalarına tepki gösteren ve kendisini ‘akıl tutulması yaşıyor’ diye eleştiren Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a cevap verdi. Öztürk, bazı kişilerin kampanyalar yürüttüğünü iddia ederek, “arkasında ne var açıklarsam bu şehre giremezler” ifadesinde bulundu.

Karan’a  “Kendi kişisel hırslarına ve kavgalarına bizi alet etmesin” diye seslenen Öztürk, “FİSKOBİRLİK de bizim, Ziraat Odası da bizimdir. Giresun’umuza ve hemşerilerimize hizmet eden her kurum bizimdir ve biz kurumlarımızı yıpratmak için değil güçlendirmek için çalışmaktayız. Bizim için asıl olan kurumlardır, isimler değil.” dedi.
Fiskobirlik konusunda partisi gibi düşünmediği anlaşılan Sabri Öztürk, birliği Giresun’un en büyük marka değerlerinden birisi olarak nitelendirerek, “Fındığın başkenti Giresun’da; tabi ki fındığa değer katan, çiftçilerimizi serbest piyasanın risklerine karşı koruyan, fındık ürünlerini çeşitlendirerek katma değer oluşturup yeni pazarlar yaratan, çok ciddi istihdam sağlayan ve şehrimize ekonomik katkıda bulunan böyle bir kuruma elbette sahip çıkacağız, güçlendireceğiz” ifadesini kullandı.

“ARKASINDAKİ ŞEYLERİ AÇIKLARSAM ŞEHRE GİREMEZLER”

Nurettin Karan’ın bir gurupla hareket ettiğini ve kampanyalar yürütüldüğünü iddia eden milletvekili Öztürk aynı gurubun Giresunspor’un başarısız olması, limana engel olmak için çalıştığını da iddia etti. İsim vermeden ima yollu bir tehditte savuran Öztürk, “Bir gün siyaset bittiğinde biz yine bu şehirde yaşayacağız. Biz bu şehrin çocuğuyuz. Bu şehrin kurumları, yatırımcıları, moral değerleri zarar görsün istemiyoruz. Her şeyi ulu orta konuşmuyorsak bu şehre zarar vermek istemediğimizdendir. Yoksa bazı kampanyaların arkasındaki şeyleri açıklarsam bazıları bu şehre giremez. Nurittin Karan’a da eski bir parti yöneticisi arkadaşımız olarak tavsiyem şu ki, kimsenin gazına gelmesin. Siyaset bittiğinde, birilerinin hesapları bittiğinde gönül ister ki tüm arkadaşlarımız mahcup gezmesin bu şehirde. Görüş ayrılıklarımız, rekabetlerimiz olabilir. Ama bunlar nezaket ve zarafet içinde olmalıdır”.

YORUM YAP