Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Abdurrahman Ada, Nerede Kalmıştık Dedi

Yayınlanma Tarihi : Google News

Geçtiğimiz dönem Esenyurt Belediye başkan yardımcılığını aktif olarak icra eden Giresun’un gurbetteki değerlerinden Abdurrahman Ada bir yıl aradan sonra tekrar başkan yardımcısı oldu.

Sivil toplum sevdası ve aşkına Sultangazili Giresunlular Derneği başkanlığı yapan Ada, Sultangazi Kurucu Halk Eğitim Müdürlüğü, Orhangazi Ortaokulu Müdürü iken Basın Yayın Müdürü olarak Esenyurt Belediyesine naklen atandı. Bölgedeki Giresunlu kanaat önderlerinin tavsiyesi ve iknasıyla zamanın Kıraç Giresunlular Derneğini, Esenyurtlu Giresunlular Derneğine dönüştürerek başkanlığına getirildi. Bu derneği son zamanların Giresun adına gurbette en popüler derneği haline getirmeyi başardı. Bu başarıları ile göze batan Abdurrahman Ada fazla süre geçmeden Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcılığına getirildi.

Bu göreve geldiği andan itibaren hemşeri etkinlikleri başta olmak üzere gurbette fazla rastlamadığımız ender projelerden biri olan Giresun Kültür evi projesini hayata geçirmeyi başarırdı. Sanata, sanatçıya, ihtiyaç sahiplerine, yazarına, çizerine hülasa hemşerisine el uzattı. Bu dönemlerde Görele Federasyonu başkanlığı yaptı. Görele’ye, Esenyurt Belediyesi himayelerinde bir prestij caddesi kazandırdı. Birçok ilçeye çeşitli katkılar yaptı.Halen Esenyurt’un en büyük hemşeri platformu olan Karadeniz Dernekleri Platformu başkanlığını sürdürüyor.

Belediye başkan yardımcılığını pasif şekilde yürüten Abdurrahman Ada bugün itibariyle yeniden başkan yardımcısı oldu.

Haber:Aydın Kömürcü

YORUM YAP