Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, 5 Aralık Salı günü Samsun ilinde düzenlenen 6. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı’na katılarak bölge genelindeki önemli konularda bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantı, Samsun Valisi Orhan Tavlı’nın ev sahipliğinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi.

Amasya, Çankırı, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu ve Sinop illerinin Valileri, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katılım sağlarken, ilimizden Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Özgür Özer ve İl Göç İdaresi Müdür Vekili Enes Cellat toplantıya iştirak etti.

Toplantının başlangıcında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak program başladı. Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi Samsun Valisi Sayın Orhan Tavlı gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Düzensiz Göçle Mücadele ve Sınır Dışı İşleri Genel Müdürü Sayın Ramazan Seçilmiş, Göç İdaresi Başkanlığının sunumunu yaparak, genel politika ve stratejik hedefler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Daha sonra, Samsun İl Göç İdaresi Müdürü Zafer Çolak, 6. Bölge İllerinin Düzensiz Göçe Yönelik Koordinatör Valilik sunumunu gerçekleştirdi ve bölgedeki durumu detaylarıyla aktardı.

Toplantının devamında Amasya, Çankırı, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu ve Sinop Valilikleri tarafından yapılan genel değerlendirmelerle birlikte, bölge genelindeki düzensiz göçle mücadele konularında alınması gereken önlemler ve koordinasyon sağlanması görüşüldü. Toplantı, katılımcıların genel değerlendirmeleriyle son buldu.

Toplantının ardından katılımcılar Samsun Valisi Orhan Tavlı’nın öncülüğünde Samsun Müzesi’ni gezdi.

YORUM YAP