Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1497% 0.14
EURO33,8597% 0.14
STERLIN39,5632% 0.19
FRANG35,3978% 0.15
ALTIN2.041,34% 0,46
BITCOIN1.761.2899.459

4. Giresun Kitap Fuarı Coşkulu Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
4. Giresun Kitap Fuarı Coşkulu Başladı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Giresun Kitap Fuarı, kapılarını kitapseverlere açtı.

Giresunluların hasretle beklediği fuar Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde yoğun bir katılımla açılarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu açılışta yaptığı konuşmada, şehirle sanatı, kültürü ve kitabı buluşturmak, kitap ile gönül bağını kurmak için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Başkan Şenlikoğlu, bu yıl ki kitap fuarına geçtiğimiz yıllardan çok daha ilgi beklediklerini işaret ederek: Önceki yıllarda düzenlediğimiz fuarlara yoğun ilgi gösterilerek toplam 160 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamıştık. Bu yıl çok daha kapsamlı ve daha fazla yayın evinin ilgi gösterdiği kitap fuarımıza ilginin yoğun olacağını bekliyoruz. İnşallah şehrimizdeki ve bölgemizdeki 7’den 70 herkesin kitapla buluşmasına ciddi katkılarda bulunacağız. Biz gençlerimizin kitapla buluşmasını sağlamak, kitapla olan gönül bağlarını çok daha yoğunlaştırarak bilhassa internete olan bağımlılıklarından uzaklaştırarak kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunmak istiyoruz. Kitap Fuarımız aynı zamanda şehrimizin edebi ve kültürel mirasının korunması adına da büyük bir öneme sahiptir. Yazarlarımız ve sanatçılarımız, bu tür etkinlikler sayesinde eserlerini tanıtma ve paylaşma şansı bulur. Bu da şehrimizin kültürel zenginliğini artırarak gelecek nesillere daha güçlü bir miras bırakmamıza yardımcı olur. Bu yılki fuarımızı ‘Bir Kitap Dünyayı Değiştirir’ temasıyla açıyoruz. Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun. Buradan tüm hemşehrilerimizi kitap fuarımıza davet ediyorum.”  dedi.

Şenlikoğlu’nun konuşmasının ardından Milletvekili Nazım Elmas ve Konuk Yazar Feridun Emecen de birer konuşma yaparak, kültüre verdiği değerden ve gerçekleşen kitap fuarından dolayı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ettiler.

Başkan Şenlikoğlu’nun konuşmasının ardından kurdele kesimi yapılarak, stantlar gezildi. Şenlikoğlu, konuklara Giresun Belediyesi Kültür Yayınlarının çıkardığı ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Giresun’ adlı kitabı hediye etti.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan ve ‘Bir Kitap Dünyayı Değiştirir’ mottosu ile düzenlenen fuar 10 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında açık kalacak ve 17 Aralık’ta kapılarını kapatacak. 29 ulusal ve 47 yerel olmak üzere 76 ulusal ve yerel yazar ile 100’e yakın yayınevinin katıldığı fuara birbirinden ünlü yazarlar kitapseverlerle buluşacak.

Söyleşi ve imza günlerinin de gerçekleşeceği fuarda kitapseverler program akışını belediye sosyal medya hesaplarından takip edebilecek.

Düzenlenen açılış törenine; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yanı sıra AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, Giresun Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş, Mehmet Fatih Yakınoğlu ve Davut Sinanoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Giresun Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, yazarlar, siyasi parti temsilcileri, Giresun Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, kamu, kurum, kuruluş ve akademisyenler ile öğrenciler ve kalabalık bir kitapsever topluluğu katıldı.

Kitap Fuarı’na katılan ulusal yazarlar şu isimlerden oluşuyor:

Feridun Emecen, Nazım Elmas, Nurullah Genç, Bahar Eriş, Hulki Cevizoğlu, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Bakırcı, Selçuk Küpçük, Deniz Kurtyılmaz, Sadık Yalsızuçanlar, Ayşe Hale Yıldırım, Yasin Söğüt, Erdal Yıldırım, Mehmet Fatsa, Hüseyin Gazi Menteşeoğlu, Ruşen Topallı, İsmail Cem Feridunoğlu, Özgür Yılmaz – Sezai Balcı, Gizem Avcısı Tuncer, Haldun Domaç, Murat Menteş, Fatih Reşit Civelekoğlu, Erhan Afyoncu, Buket Uzuner, İbrahim Sadri, Alper Gencer, Mürsel Gündoğdu, Hülya Karaibrahimoğlu.

YORUM YAP