29 Ekim’de 29 km Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirdiler! « Bulancak Ajans

30 Mayıs 2023 - 20:24

29 Ekim’de 29 km Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirdiler!

29 Ekim’de 29 km Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirdiler!
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 17:50

Bulancak Bisiklet Topluluğu (BBT), 29 Ekim’de 29 km Cumhuriyet Turu etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Giresun ve Ordu’dan da bisikletçiler katıldı.

Bulancak Cumhuriyet Meydanında buluşan bisikletçiler, Giresun Atatürk Meydanında İstiklal Marşı okuyarak, Giresun’da düzenlenen kortej yürüyüşüne de eşlik ettiler. Giresun Valisi Enver Ünlü ve Emniyet Müdürü Fahri Aktaş bisikletçilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak bayrak hediye etti. Bisikletçilere Türk bayrağı veren Vali Ünlü ve Emniyet Müdürü Aktaş bisikletçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. BBT üyelerinden Bekir Şenel ve Enes Kılıç Kızılay’a kan bağışında bulundular.

Etkinlik Bulancak’ta son buldu.

Etkinliği değerlendiren BBT Üyesi Bekir Şenel, “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz 29 Ekim’de 29 km etkinliğimizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılında da tamamladık. Bu vesile ile başta Cumhuriyeti bizlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.