Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,0490% 0.21
EURO33,5021% 0.14
STERLIN39,1229% 0.19
FRANG35,1850% 0.22
ALTIN2.021,89% 0,49
BITCOIN1.611.412-1.026

21 Yüzyılda Böyle Bir İş Olur mu!..

Geçtiğimiz günlerde telefonuma bir resimli mesaj geldi. Keşap Karabulduk Köyü’nden Mustafa Durmuşoğlu, “Aydın Bey bir sıkıntımız var ne olur, kamuoyuna iletir misin?” diyordu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
21 Yüzyılda Böyle Bir İş Olur mu!..

Geçtiğimiz günlerde telefonuma bir resimli mesaj geldi. Keşap Karabulduk Köyü’nden Mustafa Durmuşoğlu, “Aydın Bey bir sıkıntımız var ne olur, kamuoyuna iletir misin?” diyordu.

Mesajı okuyup resimlere detaylı baktığımda Allah Allah dedim olur mu bu zamanda dedim. Hemen Mustafa Başkanı aradım evet ne yazık ki doğru olduğunu söyledi. Yıllarca İstanbul’da çalışmış emekli olduktan sonra zaman zaman memlekette zaman zaman da Büyükçekmece’de oturuyor. Burada Giresunlular Derneği başkanlığı da yapmıştı bir süre.

Esas konumuza gelelim; Keşap Karabulduk Karşıyaka Mahallesinde  Hasan Aydın, iki böbreğine sonda takılı haftalık pansumana gitmek için sırtta arabaya ulaşıyor. Gülsüm Aykut, kalp hastası, tansiyon, nefes darlığı var, yürüyemiyor. Sedye ile arabaya ulaşıyor. Naime Durmuş, kalp yetmezliği ve tansiyon hastası sırtta arabaya ulaşıyor. Şerife Aksoy 95 yaşında kalp yetmezliği dizleri tutmuyor. Dolayısıyla yürüyemiyor. Yine oğlu Ahmet Aksoy idrar yollarında devamlı sonda takılı hayatının sonuna kadar böyle kalacakmış. Dörtlü yürüteçle yürüyor ana oğul arabaya komşularının sırtında ulaşıyor,

Karabulduk Köyü Karşıyaka Abaşoları Mahallesinde böyle bir sıkıntı var.  Esasen yer sahibi Mehmet Ayaz’dan yolun sözünü almışlar. İstinat duvarı yapılması gerekiyormuş, maliyetli bir iş olduğundan yolun yapılması gerçekleştiremiyorlar. Mahallede 13 hane var. Kaymakamlığa ve Özel İdare’ye gittiklerinde “yapmamız gerekiyor ancak paramız yok, üzgünüz” cevabını almışlar. Mahalle sakinleri yetkililerden yardım istiyorlar.

Sevabını almak isteyen yetkililere duyurumuzdur. Ve de bu talepler vatandaşlık hakkıdır. Allah yardımcıları olsun. Yüce devletimizin ilimizde ve ilçemizdeki temsilcileri vatandaşı mağdur etmemelidir. Zaten sesimiz duyulduğunda hele hele hastalıkla uğraşan bu vatandaşların mağduriyeti giderilecektir diye düşünüyoruz.

Haber: Aydın kömürcü  / kaynak Mustafa Durmuşoğlu Keşap

YORUM YAP