Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,0490% 0.21
EURO33,5021% 0.14
STERLIN39,1229% 0.19
FRANG35,1850% 0.22
ALTIN2.021,89% 0,49
BITCOIN1.611.412-1.026

2. OSB Bölge Ekonomisine değer katıyor

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde yatırım ve üretim yapan “Sarıgöl Konveyör”e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
2. OSB Bölge Ekonomisine değer katıyor

Ziyarette, firma sahipleri Salih ve Semih Sarıgöl kardeşlerle üretim alanlarını gezen Başkan Yakar, üretim ve işleyiş hakkında bilgi aldı.

Başkan Yakar, “Giresun 2. OSB’nin Bulancak’ta yer alması ilçemiz adına büyük bir kazanımdır. Bu yatırımın ilçemizde hayata geçmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, emeği ve katkısı bulunan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. An itibarı ile yatırımlarını tamamlayan firmalarımızla 2 bine yakın istihdamıyla ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkıları bulunan 2. OSB devam eden yatırımlarla istihdam sayısını da 5 binin üzerine çıkaracaktır. Bölgemiz ekonomisine büyük değerler katmaya devam eden 2. OSB’miz, Karadeniz sahil yolunun kenarında ve Ordu-Giresun havaalanına çok yakın mesafede bulunması ve kolay ulaşılabilir olması sebebiyle de yatırımcılar açısından önemli bir cazibe alanıdır.

YERLİ YATIRIMCILARIMIZLA GURURLANIYORUZ

Bizim için bir diğer sevindirici gelişmede yerli yatırımcılarımızın burada yer alması ve kendilerini geliştirerek üretim ve ihracatlarıyla ilçemizin adını dünyaya duyurmalarıdır. İşte Sarıgöl Konveyör bunun en güzel örneklerindendir. Kurumsal bir işleyişle yatırım ve çalışmalarını tamamlayan Sarıgöl Konveyör üretimleriyle dünya pazarlarında yer almasını başarmış ve gelişimini de sürdürmektedir. Onların bu başarısı bizimde gururumuz olmaktadır. Salih ve Semih Sarıgöl kardeşlerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette Belediye Meclis Üyeleri; Mustafa Yeriş ve Cihad Yıldız’da bulundular.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.