DOLAR32,5858% 0.33
EURO34,8079% 0.19
STERLIN40,4679% -0.34
FRANG35,8517% 0.67
ALTIN2.507,62% 0,93
BITCOIN2.127.6822.514

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü Sergisi Açıldı

“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” münasebetiyle Merkez ilçede bulunan özel eğitim okullarımızda eğitim gören özel çocuklarımızın ortaya çıkardığı eser ve çalışmaların yer aldığı sergi düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü Sergisi Açıldı

Can Akengin Sanat Galerisindeki serginin açılışı; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Müdürlüğümüz şube müdürleri ile okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Serginin açılış kurdelesi Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ile İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindekiler tarafından birlikte kesildi.

Açılış sonrası Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, sergilenen eser ve çalışmaları tek tek gezerek incelerken özel çocuklarımızla yakından ilgilendi ve sohbet etti. Öğretmenlerinden çalışmalar konusunda bilgiler aldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş yaptığı değerlendirmede; Özel çocuklarımıza nezih ve iyi bir eğitim sunmak için devletimizin tüm imkânlarını sunduğunu dile getirdi. Düzenlenen serginin ise özel çocuklarımızın iyi bir eğitim ve sevgiyle neleri başarabildiğine güzel bir örneği olduğunu ifade etti.  Bu vesileyle özel çocuklarımıza nitelikli bir eğitim vermek için gayret ve özveri ile çalışan ve bu eserlerin ortaya çıkmasına katkı sunan tüm özel eğitim yönetici, öğretmen ve personelleriyle özel yavrularımıza ve ailelerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da değerlendirmesinde, Bakanlığımızın ve Valiliğimizin destekleriyle Müdürlük olarak, otizm spektrum bozukluğu ve diğer tüm özel gereksinimli çocuklarımızın öğrenme özellikleri ve ihtiyaçlarına uyumlu öğrenme ortamları oluşturmaya ve mevcutları da zenginleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için nitelikli eğitim kadromuzla sadece 2 Nisan’da değil her gün çocuklarımızın ve velilerimizin yanında oluyoruz dedi. Bugünkü sergide yer alan eserin bu çalışmaların meyvesi olduğunu dile getirdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde tüm özel çocuklarımıza ve değerli ailelerine saygı ve sevgilerini iletirken, çocuklarımızın eğitiminde özenli ve hassas bir çalışma sergileyen ve emeği geçen özel eğitim okullarımızın kıymetli yönetici ve öğretmelerine çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM YAP