Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

16. Giresun Tanıtım Günleri Yeşilköy Atatürk Havalimanında Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
16. Giresun Tanıtım Günleri Yeşilköy Atatürk Havalimanında Başladı

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 16. Giresun Tanıtım Günleri, Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen büyük bir organizasyonla başladı.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından 7-10 Aralık 2024 tarihlerinde düzenlenen 16. Giresun Tanıtım Günleri, Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda büyük bir organizasyonla başladı. Bu yılın teması halk oyunları olan etkinlikte, birbirinden değerli Giresunlu sanatçıların konserleriyle tanıtım günlerine renk katacak.

Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi destekleriyle Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 16. Giresun Tanıtım Günleri, İstanbul Valiliği’nin de himayeleri altında gerçekleştiriliyor. Ziyaretçiler, dört gün boyunca halk oyunlarını izleme ve Giresunlu sanatçıların konserlerini dinleme fırsatı bulacaklar.

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Tanıtım Günleri’nin başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Daha önceki tanıtım günlerinde katılım rekoru Giresun günlerinde oldu. Bu rekoru kırmak istiyoruz. Etkinliğimizde, Giresun’un 16 ilçesine ait değerler tanıtılacak. Misafirlerimiz, etkinlik alanında şehrimizin yöresel lezzetleriyle buluşacaklar. Ana teması halk oyunları olan 16. Giresun Günleri’nde, Giresun ve İstanbul’dan davet edilen halk oyunları ekiplerimiz de sahne alacak. Bu coşku ve heyecan dolu etkinlikte sadece Giresunlu sanatçılarımıza yer veriyoruz. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz için her zaman en iyi etkinliği gerçekleştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hemşehrilerimizin komşularını da yanlarına alarak bu güzel etkinliğimize katılmalarını ve hep birlikte memleket havasını solumalarını, coşkulu bir şekilde güzel zamanlar geçirmelerini bekliyoruz” dedi.

Giresun Tanıtım Günleri, Giresun’un tarihi, kültürel ve doğal değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen önemli bir etkinlik olarak biliniyor. Giresunlu sanatçılar, konserlerinde hemşehrilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sunarken, halk oyunları ekipleri de geleneksel Türk kültürünü en güzel şekilde yansıtacak. Ayrıca şehrin yöresel lezzetleri tanıtılacak. Giresun’un meşhur fındığı, yaylalarında yetişen organik ürünler ve diğer yöresel lezzetler, ziyaretçilerin damak tadını şenlendirecek.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 16. Giresun Tanıtım Günleri, Giresunlu sanatçıların konserleri ve halk oyunları gösterileriyle renklenen büyük bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. Ziyaretçiler, Giresun’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı bulacak ve yöresel lezzetlerle tanışacaklar. Giresun Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesi, hem Giresun’un tanıtımına hem de turizm potansiyelinin artmasına katkı sağlayacak olan önemli bir etkinliktir.

Haber: Hüseyin Şenel Odacı

YORUM YAP