DOLAR32,5038% 0.69
EURO34,9104% -0.01
STERLIN41,4806% 0.52
FRANG36,3632% 0.66
ALTIN2.405,99% 0,63
BITCOIN66.872,01-1.941
reklam

15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık

Giresun Medya Platformu 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi nedeniyle bir basın açıklaması yaparak “15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık
reklam

Açıklamada “15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan ve milletimizin topyekûn karşı koyuşuyla savuşturulan hain darbe girişimi, ülkemiz tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır. Dış güçlerin desteğini de alarak ülkemizi işgal girişimi olarak da adlandırılacak bu darbe girişimi halkımızın sağduyusu ve idarecilerimizin iradesi ile daha başında bastırılmış ancak geride yüzlerce şehit ve binlerce gazi bırakmıştır. Milletine hiç utanmadan sıkılmadan kurşun sıkan canilerin ve arkasındaki güçlerin gerekli cezayı almalarını ve çekmelerini milletçe umut etmek istiyoruz. 

Ülkeyi yönetenlerin şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkmaları ve onları annesiz, babasız ve çocuksuz kalmalarının acısı ile tek başına bırakmamalıdır. Gazilerimize de sahip çıkılarak varsa fiziki eksikliklerinin giderilmesi yanında maddi ve manevi olarak da yanlarında olduklarımızı göstermemiz gerekmektedir. 

Beş yılın sonunda 15 Temmuz’dan gerekli derslerin çıkarıldığını umuyoruz. Bu tip hadiselerin bir daha olmaması için gerekli tedbirlerin alındığını umarak 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve beraberliği için şehadet şerbeti içenlere Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve selamet diliyoruz. Milletimizin ve idarecilerimizin de şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize sahip çıkmasını temenni ediyoruz.

Rizeli Kardeşlerimize Başsağlığı ve Sabır Dileriz

Dün gece yağan aşırı yağışlar nedeniyle Rize ilimizin bazı bölgelerinde can ve mal kaybı olduğunu üzülerek duymanın büyük acısı içeresindeyiz. Devletimizin bütün imkânları ile Rizeli vatandaşlarımızın yanında ve dertlerini sardığını görmek acımızı hafifletse de ateşin düştüğü yeri yaktığının farkındayız.

Karadeniz Bölgesinde yaşayan insanımızın yağmur yağışına sevinmek yerine “acaba bu yağışta ne olacak” sorusunu sormayacak tedbirlerin alınarak bu tip felaketlerin önüne geçileceği günlerin özlemi içinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara da sabır ve başsağlığı dileriz” denildi.

YORUM YAP