Yeşil Alanların Betonlaştırılmasına Hayır

Yayınlanma Tarihi :

Yıkılan alanda İYİ Parti Bulancak İlçe Yönetimi tarafından yeşil alan ve parkın yıkılması İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik, Bulancak İlçe Teşkilat Başkanı Melek Özgen, İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel’inde katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın toplantısında; ”YEŞİL ALANLARIN BETONLAŞTIRILMASINA HAYIR

İlçemizin park ve dinlenme alanları konusunda son derece fakirdir. Yeşilin bol olduğu bir memlekette yaşamamıza rağmen bu gidişle yeşile hasret kalacağız. Bunun böyle olması da bizi yönetenlerin beceriksizliğindendir. Var olanları bile korumasını beceremiyoruz. Yeşili söküp betonlaştırmak son derece olmaması gereken bir değerdir. Parklar o ilçede yaşayan vatandaşların dinleneceği, nefesleneceği, huzur bulacağı güzide mekanlardır. Bu tip mekanları çoğaltacağımız yerde bizi yönetenler yeni yapmadıkları gibi mevcut olanı da yok ediyorlar. Yazıklar olsun.
Bu alandaki hizmet toplumun severek kullandığı alanları su dan bahanelerle ortadan kaldırmakla olmaz. İlçemizin göz bebeği insanlarımızın severek kullandığı Giresun dolmuş durağı karşısındaki ilçemizin tek güzide parkı otopark yapmak amacı ile ilçemiz belediye Başkanı Recep YAKAR sokağa çıkma yasağını da fırsat bilerek kendi tasarrufu ile yıkımına başlanmış olması vatandaşlarımızı son derece rahatsız etmiştir. Vatandaşımızla hasbıhal yapılarak görüş ve düşünceleri alınmamıştır. Genel başkanları gibi ben yaparım olur mantığı ile hareket etmesi çok yanlış olmuştur.
Bulancak ta yaşayan insanlarımızın dolaşacağı nefesleneceği kolay ulaşabileceği parkımızın yıkılarak betonlaştırılması insanlarımızda son derece büyük üzüntü yaratmıştır. Bu ne biçim bir anlayıştır. İlçemizde otopark yapmaya daha müsait alanlar mevcuttur. İnsanlarımız zor yetiştirilen ama bir hiç uğuruna yok edilen ağaçlara çok üzülmüşlerdir. Yeni plan açıklanmasına rağmen insanlarımızı memnun etmemiştir. Çünkü bir ağacın yetişmesi yıllar almaktadır. Var olanı kaybetmek kolay yeniden yapmak uzun zaman almaktadır. Sahil yolu yapılalı 20 yılı geçmesine rağmen halen nefes alınacak mekanların oluşturulmasında mesafe kat edilememiştir. Bu davranışı başta Bulancak teşkilatı olmak üzere Giresun İyi Parti teşkilatları olarak çok yanlış buluyor ve kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.
Basın No: