Su Elçileri Ordu’ya Geldi!

Yayınlanma Tarihi :

Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte çocuklara suyun önemi anlatılırken verilen sertifika ile birer su elçileri olmaları sağlandı.

“Temiz Su, Yeşil Vatan” sloganıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı Samsun’dan yola çıkan ve eğitici, öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Eğitim Tırı’nın beşinci durağı Ordu oldu.

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi himayelerinde düzenlenen etkinlik kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na (Ordu Büyükşehir Belediyesi önü) konuşlandırılan tır ile çocuklara, içindeki eğitim materyalleriyle suyun önemi ve çevre kaynaklarının verimli kullanılması konularında bilgi verilirken etkinliğe katılım gösteren tüm çocuklara sertifika dağıtıldı.

GENEL SEKRETER ALP, SU ELÇİLERİ MOBİL EĞİTİM TIRI’NI ZİYARET ETTİ

Su Elçileri Derneği Mobil Eğitim Tır’ını ziyaret eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, DSİ Ordu Şube Müdür Mehmet Kurul ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan etkinlik üzerine istişarelerde bulunan Genel Sekreter Alp, yapılan çalışmanın duyarlı ve bilinçli bir nesil oluşması amacıyla önemli olduğuna dikkat çekti. Genel Sekreter Alp daha sonra Mobil Eğitim Tırı içerisinde suyun ve çevrenin bilinçli kullanılması amacıyla bilgi alan çocuklara eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR ÇOCUKLARI UNUTMADI

Programa katılan çocuklara ayrıca Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan stantlar aracılığı ile sağlıklı beslenme konusunda model olan ve Ordu’nun doğal besinlerini tanıtan Türkiye’nin ilk yerli ve milli karakteri “Şakrak” hikâye kitabı, zeka oyunu kartelası, balon ve çeşitli hediyeler verildi.

Basın No: