Sel Bölgesine Yardım Eli « Bulancak Ajans

30 Kasım 2022 - 18:28

Sel Bölgesine Yardım Eli

Kastamonu, Sinop ve Bartın bölgelerinde etkili olan sel Afeti sonrası, tüm Türkiye’de yaraları sarmak için başlatılan yardım kampanyalarına Bulancak Belediyesi de katıldı.

Sel Bölgesine Yardım Eli
Son Güncelleme :

19 Ağustos 2021 - 21:53

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatı ile bölgede yapılacak temizlik ve alt yapı çalışmalarına destek olmak amacıyla Belediyemiz Bulaski ekipleri ve Kombine kanal temizleme aracımız ile afet bölgesine gönderildi. Yine Belediyemiz tarafından Cumhuriyet meydanında kurulan yardım çadırıyla; acil ihtiyaç olan; Su, Gıda, Giyim, Ayakkabı, Bebek maması, Çocuk Bezi, Hijyen Malzemeleri, Pil, Powerbank, El Feneri, Pil v.b. malzemelerin toplanmasına başlandı.

Zor Günleri Birlikte Atlatacağız

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta yaşanan sel felaketinin hemen ardından, Yaşanan sel felaketi dolayısıyla Kastamonu, Bartın ve Sinop illerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dileğimiz ve duamız bir daha böyle afetlerin yaşanmaması. Ancak yaşanan afet sonrası her zaman olduğu gibi şimdi yaraları sarma, birlik olma zamanı. Zor günleri yine birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımızın duyarlı davranarak meydanda açılan yardım çadırına ayni yardımlarıyla da destek olarak selden zarar gören vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacaklarına gönülden inanıyorum” dedi.