Nizam-ı Alem Ocakları Partiler Üstüdür « Bulancak Ajans

6 Ekim 2022 - 00:05

Nizam-ı Alem Ocakları Partiler Üstüdür

Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye Ocaklarının Başka siyasi partiler ile ilişkilendirilmesi sonucu bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamasında İbrahim Ünye şunları söyledi.

Nizam-ı Alem Ocakları Partiler Üstüdür
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2021 - 22:15

Son günler de birçok Siyasi Partinin alt yapısı yahut gençlik teşkilatı gibi algılanmamız beni ve teşkilatımı rahatsız etmektedir. Bu doğrultuda kuruluş amacımıza uymayan hiçbir siyasi Parti’nin destekçisi değiliz. Siyasi ittifaklar veya yeni oluşumlar içerisinde değiliz. Özellikle Cumhur İttifakının yanında olduğumuz söylentileri tamamen uydurmadır. Nizam-ı Alem Ocakları Partiler üstüdür.

Nizam-ı Âlem Ocakları Ya Baki, Entel Baki diyenlerin toplandığı sivil toplum kuruluşudur. Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye sözlerine söyle devam etti.

Nizam-Alem Ocakları’nın kurulma amacı İnançlarımıza uygun bir devlet ve dünya nizamına ulaşmamıza vesile ve vasıta olacak eldeki imkanları davamız lehine maksimum fayda sağlayacak şekilde değerlendirmek ve her yeni gün İ’lây-ı Kelimetullah davasına bir adım daha yaklaşmak gayesi ile kurulmuş bir teşkilattır. Bu teşkilatlar Emanetlerin ehil ellerde olması esasına dayanır.” Emanetler ehil ellerde olmaz ise kıyameti bekleyin” Hadis-i nebevisini düstur kabullenir.

Nizam-ı Âlem Ocakları Fertlere değil ölçülere (edille-i şeriyye) bağlanır. Fertleri, ölçüleri terennüm edip yaşadıkları sürece öncü ve sözcü kabul eder. Fertler çoktur; çok’a bağlanmak bölünmeye, ölçü tektir; ölçülere bağlanmak vahdete koşmaktır.

Tek önder tanır; Hz. Muhammed (AS). Bugünkü zahirî liderleri, önderin yolunda oldukları sürece makbul kabul eder olmadıkları sürece Maktül kabul ederiz. Dedi.