Hoynat Adası Ziyaretçi Akınına Uğruyor « Bulancak Ajans

3 Şubat 2023 - 04:14

Hoynat Adası Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Ordu’nun saklı kalmış güzelliklerini gün yüzüne çıkararak turizmde iddialı bir duruma gelmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, …

Hoynat Adası Ziyaretçi Akınına Uğruyor
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2022 - 20:52

Ordu’nun saklı kalmış güzelliklerini gün yüzüne çıkararak turizmde iddialı bir duruma gelmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, geçmişte kamyonlarla çöplerin döküldüğü Hoynat Adası’nı iki etaptan oluşan proje ile bölgenin parlayan yıldızı haline getirdi.

Türkiye’de tepeli karabatak kuşlarının yuva yaptığı nadir alanlardan biri olan ve çift gümüş martıların yaşadığı Ordu’nun ‘sakin şehir’ unvanlı Perşembe ilçesindeki Hoynat Adası yapılan çalışmaların ardından her gün yüzlerce insanın ziyaret ettiği bir turizm merkezine dönüştü.


ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR

Hoynat Adası’nın Çaka Tüneli’ne kadar olan kısmında çalışma gerçekleştirerek adanın cazibesini artıran Büyükşehir Belediyesi, tünelin çıkışından sonraki 300 metrelik alanı kapsayan 2. Etap çalışmalarını da tamamlayarak Ordu turizmine kazandırdı.

Yapılan çevre düzenleme çalışmaları ile Hoynat Adası, Karadeniz’i ziyaret edenlerin yeni rotası olarak her gün yüzlerce insanı ağırlayan bir cazibe merkezi haline geldi.
https://i0.wp.com/www.ordu.bel.tr/Uplouds/news/61b4c2be-e76a-4a77-a7a0-ac4b3c590824_U%C4%9ERAMADAN%20GE%C3%87%C4%B0LMEYECEK%20G%C3%9CZELL%C4%B0K%20HOYNAT%20(4).JPG?ssl=1
SEYİR ARTIK DAHA KEYİFLİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmalar kapsamında adanın karşısında yapılan değişikliklerle seyir daha keyifli bir hale getirildi. Kumsal alanının ulaşılabilir olması ve kullanımının artırılması adına ahşap basamaklarla deniz seviyesine iniş sağlandı ve atıl durumda olan seyir alanında güvenlik için korkuluk imalatı yapıldı. Ziyaretçiler için otopark alanı oluşturulan çalışmalarda ayrıca, oturma grupları yerleştirilen seyir alanının zeminine granit ve bazalt döşenirken, kuş gözlemi yapılması için teras alanlarına seyir dürbünü, fotoğraf çekinme alanı ve büfe yerleştirildi.