Çelik: Musluklardan Akan Kirli Suya Tepki Gösterdi!

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti Bulancak İlçe Başkanı Nesim Çelik yaptığı açıklamada; ”SAYIN BAŞKAN DURMAK YOK KİRLİ SU İÇMEYE DEVAM.

Günümüzde sosyal politikaların uygulanmasında merkezi yönetim yanında yerel yönetimler de önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Devlet “sosyal devlet” anlayışını sağlayabilmede vatandaşa en yakın birimlerinden destek görmektedir. Yerel yönetimlerin sosyal politika uygulamaları sosyal belediyecilik kapsamına girmekte ve sosyal belediyeler, sosyal devletin yereldeki temsilcileri olmaktadırlar. Yerel yönetimlerinde öncelikli görevleri arasında yapması gerekli olan işler vardır. Bu görevlerin başında vatandaşına temiz su hizmeti sunmaktır.
Allaha şükür temiz suyu çok bol olan bir bölgede yaşıyoruz. Ama ne yazıktır ki bu kadar temiz suya sahip olmamıza rağmen yıllardır, o kadar yazmamıza, söylememize rağmen çeşmelerimizden renkli su akmasını engelleyemedik. Hatta sayın başkan Recep YAKAR’a makamında hangi suyu içiyor diye sorduk ona bile cevap alamadık. Tabi ki ilçenin Belediye başkanı önce makamında ürettiği suyu içmeli. Sayın başkan biz sana oy vermedik ne içerseniz için diyebilirsiniz. Bari size oy veren vatandaşlarımıza saygınız olsun, bu sizin asli görevinizdir. Havadan sudan bahanelerle geçiştiremezsiniz. Ufak bir yağmur çeşmelerin bulanık akmasına sebep olmamalı, bunun çözümü o kadar zor mu? İnsanlarımız artık temizlik yapma suyunu bile satın almaya başladı. Kirli suyu bile vatandaşa 4 tl satıyorsunuz ayıptır ayıp. Bir vatandaşımızın attığı mesaja verdiğiniz cevap ne kadar gülünç, arıtmada bir motor bozukmuş. Bu motorun nasıl bir motor olduğunu anlamış değiliz ne bulunmaz motormuş demek ki motorun bozuk olmadığı dönemde kaliteli su içmişiz. Sayın başkan geçin bunları asil işinize odaklanın yaklaşık 15 yıldır AKP belediyesi olarak sizler yönetiyorsunuz. Diğer hizmetleri bıraktık ilçede hala biz çeşmelerden akıtılamayan temiz suyu tartışıyoruz. Yukarda ki fotoğrafları her vatandaş evinde zaten görüyor.
İlçemizin 50 yıllık altyapı sorununu çözüyoruz dediniz. Nasıl bir çözümdür anlamış değiliz. Bazı mahallelerde hala lağım kokusundan mahalle sakinleri rahatsızlar. Neresi mi Güzelyalı mahallesi, Ballıca mahallesi incüvez dere boyu semti en ufak yağmurda tıkanmalar ve logar dan kirli su fışkırmalarını oralarda gördüğümüz gibi ilçemizin değişik yerlerinde de görmek mümkün. Güzelyalı mahalemizde belediye plajı kenarında yıllardır akan lağım akarına hala çözüm getirilmedi. Bu akarın insan sağlığına ne kadar zararlı olduğunu hala anlayamadık. Sokaklarımız yeşil ve yabani otlarla süslendi. Belediye olarak herhalde hayvancılığa başlamadınız. Eğer böyle bir çalışma varsa bizde bilelim otları koruma altına alırız. Bu pandemi döneminde işsiz üç beş vatandaşa motroları ile birlikte üç beş kuruş ücret verip temizletmek çok mu zor? İşçi bulmakta zorlanıyosanız. Yardımcı olmaktan memnunluk duyarız. Bu temizlik duyarlılığını Mahalle muhtarlarımızla iş birliği içerisinde çözebilirsiniz. Artık süslü araçlarınızdan inin, kapısı kapalı odalarınızdan çıkın millet sizi görsün. Korkmayın iyi işler yaptı iseniz dua alırsınız. Ama yukarda bahsettiğimiz konularla ilgili her gün beddua aldığınızı da bilin. Vatandaşımız bu konularla ilgili acil çözümler beklemektedir.
Nesim ÇELİK İyi Parti Bulancak ilçe Başkanı” ifadelerine yer verdi.
Basın No: