AKP iktidarı fındık üreticilerini yok etti

Yayınlanma Tarihi :

CHP Ordu İl Başkanı Av.Atila Şahin, AKP iktidarının tüm ürünlerde olduğu gibi fındık üretimini de yok ettiğini belirtti.
Fındığın Karadeniz bölgesi için oldukça önemli olduğunu, yüzbinlerce kişinin geçimini fındıktan sağladığını anımsatın Başkan Atila Şahin, AKP iktidarı döneminde bu alanda ciddi sorunlar yaşandığını aktardı.
Türkiye’nin söz sahibi olduğu fındık üretiminde artık bu avantajın yok edildiğini vurgulayan Şahin, “Özellikle Doğu Karadeniz dünya fındık üretiminde söz sahibiydi. Dünyanın en kaliteli fındığı burada üretiliyordu ancak sağ olsun iktidar fındığın da fındık üreticisinin de dalını kırdı.” diye konuştu.

“Hem yok ettiler hem konuşulmasın istiyorlar”

CHP Ordu İl Başkanı Av.Atila Şahin, fındık üreticilerinin sorunlarının dağları aştığını dile getirerek, “İnsanlar artık fındık ağaçlarını kesiyor. Böyle çokça görüntüyü izledik. Zaten oradaki arkadaşlarımız da bunu bize anlatıyor. Nasıl kesmesinler ki! O kadar zahmet çek, üret, topla. Ancak satmaya geldiği zaman elinde bir şey kalmasın. Bunun tek sorumlusu fındığı yabancıya peşkeş çeken AKP iktidarının kendisidir.” şeklinde konuştu.
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) fındık üreticilerinin sorunlarının zaman zaman gündeme getirildiğini belirten Başkan Şahin, “Bakın görüntüleri var. Bazı milletvekilleri bu sorunları gündeme getiriyor. Ancak AKP ve küçük ortağının milletvekilleri bunu reddediyor. Bir de bunu kutluyorlar. Fındık üreticilerimiz bu görüntüleri izlesin ve gerçekleri görsün. Üreticilerin sorunları araştırılmasın diyorlar. Kıymetli vatandaşlarım son sözü size bırakıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Basın No: