Yüce, Ordu Giresun Havalimanı’nda eksiğimiz bulunmuyor « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 17:26

Yüce, Ordu Giresun Havalimanı’nda eksiğimiz bulunmuyor

Yüce, Ordu Giresun Havalimanı’nda eksiğimiz bulunmuyor
Son Güncelleme :

08 Kasım 2020 - 11:35

Ordu Giresun Havalimanı’nda meteoroloji hizmeti kapsaında  teknik ekip ve cihaz eksikliği  bulunmadığı açıklandı.
Ordu Giresun Havalimanı’nın TAF (Meydan Hava Tahmin Bilgisi)  bilgilerinin Trabzon Havalimanı’ndan yazıldığı yönündeki haberler üzerine Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce açıklamalarda bulundu.
Yüce “Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2015 yılında faaliyete başlayan havalimanında meteorolojik hizmetlerini Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) kural ve tavsiyelerine uygun olarak yerine getirmektedir. Bu kurallar çerçevesinde havalimanında gerekli teknik alt yapı ve hizmet sınıfına uygun personel bulunmaktadır.” dedi.

 İPTAL VE YÖNLENDİRMELERİN NEDENİ BULUNDUĞU KONUM   

Ordu-Giresun Havalimanı’nda (OGU) meteorolojik hizmetler Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) kural ve tavsiyelerine uygun olarak yürütüldüğünü kaydeden Yüce, “Havalimanı tahminlerinin uygun bir merkezden istişare ve mutabakat yoluyla hazırlanması Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ICAO kural ve tavsiyelerine uygun olup, başka havalimanlarında da bu şekilde hizmet verilmektedir. Sefer iptal ve yönlendirmelerin (divert) havalimanının bulunduğu bölgenin coğrafi yapısı ve düşük meydan limitlerinden kaynaklandığı değerlendirmektedir.” diye konuştu.