Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8784% 0
EURO31,5044% -0.03
STERLIN36,7718% 0.59
FRANG33,2547% 0.84
ALTIN1.922,04% 1,72
BITCOIN1.122.5772.816

YARIM ASIRLIK HASRETİ BİTTİ

‘’  Okulumu geri istiyorum’’ İmza kampanyası başlıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
YARIM ASIRLIK HASRETİ BİTTİ

Giresun Ticaret Lisesinde kuruluşundan günümüze kadar hocalık yapan Öğretmenler ile yine kuruluşundan günümüze kadar okuldan Mezun olan Öğrencilerin hafta sonu İstanbul Kadıköy Rıhtım Aden Otel Restaurantta Geleneksel yemekte  buluşarak yarım asırlık hasreti giderdiler.

Geleneksel yemekte konuşma yapan Aziz Dur yaptığı açıklamada;’’Çok değerli öğretmenlerim, Değerli okul arkadaşlarım, saygı değer misafirlerimiz;
Giresun Ticaret Lisesi Mezunlarının geleneksel yemeğine okulumuzun kuruluşundan bugüne kadar görev yapan Öğretmenlerimiz İle okulumuzdan mezun olan tüm öğrenci arkadaşlarımız ve misafirlerimizin Katılımı İle düzenlediğimiz Geleneksel yemeğimize Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Amacımız öncelikle Öğretmenlerimizle buluşup öğrencileri olarak Öğretmenlerimize Şükranlarımızı ve saygılarımızı sunup kendilerine sonsuz teşekkür etmek ve öğrenci arkadaşlarımız arasındaki dostluk ve arkadaşlık duygularımızı pekiştirmek, Okulumuz ihtiyaç duyduğunda okulumuz ihtiyaçlarına yardımcı olmaktır.

Ancak Giresun’un tarihi ve halkı ile, Öğretmen ve öğrencisi ile bütünleşmiş olan İtalyanların ,Dor ve İyon tarzı ile yapılmış neredeyse bir asırlık tarihi olan, Taş mektep olarak da tanınan, Topal Osman filminin de çekildiği Tarihi Giresun Ticaret Lisesi Milli Eğitim’in ani bir kararı ile 2018 Yılında Müze Yapılacak diye Sanayideki bir binaya taşındığı, Taşınan Okulumuzun daha sonra “İmam Hatip Kız Lisesi” yapıldığı görülmüştür.

Valiliğin bu konuda basına verdiği açıklamasında, Yeni İmam Hatip okulunun yapıldığı, yapımı bitince, yeni Yapılan İmam hatip okuluna taşınacağı belirtilmiştir. Ancak şu ana kadar taşınmamış, ne zaman taşınacağı da bildirilmemiştir.

Bu durum gerek Okulumuzda Kuruluşundan günümüze kadar Öğretmenlik Yapan ve Okulumuzdan kuruluşundan günümüze kadar mezun olan tüm öğrencilerimizi ve hatta Giresun tarihini çok iyi bilen Öğrenci velilerimiz ve halkımızın çoğunluğunu derinden üzmüştür.

Dileğimiz Okulumuzun “GİRESUN TİCARET LİSESİ “ olarak tedrisatına devam etmesi, Olamıyorsa da GİRESUN KENT MÜZESİ” olarak açılıp halkımıza ve uluslararası turizme açılarak Halkımıza ve ülkemize artı değer katması en büyük dileğimizdir.
Valilik umarım verdiği sözü tutup, okulumuzu yerine geri getirir.

Gelemeyen Öğretmenlerimiz:

1-Ahmet Cahit Çalık (Müd)
2-Hasan Okursoy (Müd)
3-Afitap Beyazıtoğlu

4-Cengiz Ergene
5-Şaffer Yılmaz (Teker)
6-Ersan Bulam
7-Duygu Akerman 8-Safa Turan

Okul Yemeğimize Gelemeyen okul Müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ağırlıklı olarak sağlık nedenleri ile aramıza katılamadıklarından üzgün olduklarını, Katılan öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza sevgi ve selamlarını göndererek,gönüllerinin bizlerle beraber olduğunu ayrı ayrı arayıp bildirmişlerdir. Kendilerine Sifalar,esenlikler ve mutluluklar diliyor,Saygılarımızı sunuyoruz..

VEFAT EDEN HOCALARIMIZ :
1-Kemal Müftüoğlu
2-Bedia Müftüoğlu
3-İsmail Çamur
4-Güner Özhan
5-Mustafa Eveyik
6-Tahsin Doğan
7-İskender Onan
8-Gönül Onan

Öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz.Mekanları Cennet Olsun.

KAMU OYUNA DUYURU
Tarihi eserler insanlığın ortak mirasıdırlar. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar korunmalıdırlar.
Bindokuzyüzlü yılların başında Rumlar tarafından Papaz Okulu olarak yapılan binamız Cumhuriyetten sonra sırasıyla Jandarma Okulu ve Topcu okulu görevleri yapmıştır.
1944 Yılında Giresun Ticaret Lisesi görevini yapan binamız Türkiye ve Giresun bürokrasisine ve ekonomisine yüzlerce insan yetiştirmiştir.
Uzun yıllar eğitim görevini yapan binamız yorulmuş, Bakım yapılarak Hak ettiği müze olma görevini üstlenmesi gerekirken, anlamsız ve gereksiz bir şekilde ,oldu bitti ile Kız İmam Hatip Orta Okuluna dönüştürülmüştür.
Bizler bu Okulda öğrenim görmüş, bu binada öğretmenlik yapmış kişiler olarak Binamızın Tekrar tamiratı yapılarak Giresun Ticaret Lisesi Olarak tedrisatına başlamasını, başlanamıyorsa, Giresun’un tarihi ile bütünleşen ,Giresun’un tarihine ışık tutan bir “ Giresun Kent Müzesi” yapılmasını İstiyoruz.
İlgililere ve Kamu Oyuna Saygı ile bildiriyoruz.

YORUM YAP