DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.589,723.71
reklam

Vali Ünlü, Amatör Spor Haftası Programına Katıldı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘’Amatör Spor Haftası’’ kutlama ve ödül törenine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ünlü, Amatör Spor Haftası Programına Katıldı
reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ”Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Ünlü’nün de katılımıyla Giresun’da 7 Ekim Cuma günü saat 14:00’te 19 Eylül Spor Salonu’nda bir program gerçekleştirildi.

Vali Enver Ünlü, kutlama programından önce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan’ı ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimini makamında kabul etti.

19 Eylül Spor Salonu’nda ki programda kısa bir konuşma yapan Vali Ünlü, “Kıymetli Gençler; sporu tarif ederken onu sadece rekabetin kazandığı, fiziksel ve bedensel bir faaliyet olarak görmek doğru bir tanımlama olmaz. Bilindiği gibi kişiyi, fiziksel olduğu kadar psikolojik yönden geliştiren, değiştiren ve bütünlük kazandıran en önemli unsurlardan birisidir spor. Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin millî terbiyesinin ana unsurlarından biri olarak kabul eden, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ sözleriyle dile getirdiği gibi Türk sporcusunda yalnız beden gücü ve yetenek değil, aynı zamanda iyi ahlak ve zekânın da olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Amatör Spor Haftası etkinliklerine ve amatör sporlara yapılacak desteğe de değinen Vali Ünlü, “7’den 70’e herkesi sporla buluşturacak ortamları hazırlayarak yetenekli sporcuları ödüllendirmek, gençlerin spora olan ilgisini artırmak, ana hedefimiz olmakla birlikte gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün oluşturulması, Amatör Spor Haftası hedefleri arasındadır… Valilik olarak kulüplerimize ve sporcularımıza her türlü desteği sağlıyoruz ve sağlamaya da devam edeceğiz… Yaklaşık 1 milyon TL tutarında ilk etapta amatör spor kulüplerimize malzeme desteği sağlayacağız. Bugün bunun kararını imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun.” cümlelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Vali Ünlü, spora ve sporcuya yapmış olduğu katkılardan dolayı “Sporun En’leri” seçilen Giresun Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Alaattin Hafızoğlu’na, Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Birol Ertuğral’a, 34.Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışı Bedensel Engelliler 1.si Turgut Aslan Yaraman’a, Yüzme Antrenörü Ali Şahin’e ve Küçük Erkekler Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonu olmasından dolayı Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Antrenörü Selçuk Sekban’a plaket takdim etti.

Protokol üyeleri tarafından da “Sporun En’leri” seçilen kişilere plaket takdimine devam edildi. Plaket takdiminin ardından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında pasta kesilerek misafirlere ikram edildi. Akabinde halk oyunları gösterileri sergilendi. Program, antrenör ve sporcular tarafından; jimnastik, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş ve taekwondo branşlarında sergilenen gösterilerle son buldu.

Programa; Vali Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Jandarma Bölge Komutanı V. J. Albay Ali Taşyürek, Vali Yardımcısı Muhammet Çiftci, Giresun İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, A.S.K.F. Başkanı Sinan Işık, amatör spor kulüpleri temsilcileri ile davetliler katıldı.

YORUM YAP