Ünlü’nün 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 17:47
Ünlü’nün 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Son Güncelleme :

18 Eylül 2022 - 11:33

Sayın Enver Ünlü’nün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin Yıl Dönümü (Şeref Günü) ile 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül; hem Gaziler Günü hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin yıl dönümü (Şeref Günü) olması sebebiyle bizler için ayrı anlam ve öneme sahiptir.

Bu anlam ve önem; kahraman ecdadımızın büyük fedakârlıkları ve üstün cesaretiyle fethettiği toprakları bizlere vatan kılmasının ve her türlü tehdide karşı canı pahasına mücadele ederek istiklal ve istikbaline daima sahip çıkmasının tezahürüdür.

Bugün bizi biz yapan Aziz Milletimizin; Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta, 15 Temmuz’da, sınır içi ve sınır ötesi operasyonlarda, vatana ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiği bütün mücadelelerde “ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi” diyerek şehadeti ve gaza ruhunu her türlü değerin üstünde tutmasıdır.

Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz; bu şuurla tarihe yön veren nice şanlı zaferleri bizlere miras bırakmıştır. Bu mücadeleler sayesinde al bayrağımız bağımsızlığımızın bir nişanesi olarak göklerde dalgalanmakta, ezanlarımız semada yankılanmaktadır. Bayrak inmesin, ezanlar susmasın diye canı pahasına mücadele eden kahramanlarımız büyük, güçlü ve bağımsız Türkiye’nin teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin (Şeref Günü) 98. yılını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘‘Müşir ve Gazi’’ unvanı verilişinin 101. yılını ve tüm Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü içtenlikle kutlarken Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize ise esenlikler diliyorum.