Tirebolular İşe İstanbul’un Öbür Ucundan Başladı « Bulancak Ajans

1 Şubat 2023 - 02:23

Tirebolular İşe İstanbul’un Öbür Ucundan Başladı

Tirebolu Dernekler Federasyonu yaptığı kongre sonrası ilk toplantısını Esenyurt’ta yaptı.

Tirebolular İşe İstanbul’un Öbür Ucundan Başladı
Son Güncelleme :

23 Şubat 2022 - 22:22

Tirebolu Dernekler Federasyonu yönetim kurulunun aldığı karar ile üye dernek başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantı geniş bir katılımla Esenyurt Nikâh Sarayında yapıldı.

Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Dilek Şimşir’in ev sahipliğinde yapılan ve Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın şeref misafiri olduğu kahvaltılı toplantı yeni yönetim ile dernek yöneticilerinin tanışmasına ve kaynaşmasına vesile oldu.

Kahvaltı sonrası toplantı TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın’ın açış konuşması ile başladı. İbrahim Aydın, toplantıya belediye başkanı kemal deniz bozkurt adına ev sahipliği yapan Dilek Şimşir’e teşekkür ederek başladı. Bugün kongre sonrası ilk toplantımızı yapmanın mutluluğu içersindeyiz. TİRDEF olarak önemli projelerimiz var ve bunları önümüzdeki süreçte tek tek açıklayarak ve paydaşlarımızın da desteği ile hayata geçireceğiz. Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan ile ilgili yapacağımız birçok proje daha var” dedi.

Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt birlik ve beraberlik den bahsederek Türkiye’nin kadim bir medeniyete sahip olduğunu Selçuklu’dan Osmanlı’ya oradan da Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan büyük bir devlet geleneği olduğunu söyledi. Türkiye’nin büyük bir mozaik olduğunu, bu mozaikte her ırktan, dinden ve mezhepten herkese yer olduğunu, milletimizin aynı zamanda çok misafirperver olduğunu bunun da açık göstergesi olarak “Esenyurt’ta bugün 300 bin göçmen yaşıyor” dedi. Sorulan bir soru üzerine mevzuatlar dâhilinde Tirebolulu hemşerilerimize ile her türlü yardıma ve iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan da hemşerilerimiz adına belediye başkanına teşekkür etti. Türkiye’nin kadim bir memleket olduğu her köşesi ile ayrı güzel olduğunu Ardahan’dan Edirne’ye, Giresun’dan Muğla’ya hemşerilerimizin her daim yanlarında olduğunu belirterek biz de mesai mefhumu gözetmeksizin her daim arazideyiz. Tatil nedir bilmeyiz. Bilirsek te Giresun’a gider tatili fındık bahçesinde geçiririz” dedi. Hem de misafirlerimizi fındık zamanında davet ederiz. Davet ederiz ki bizimle fındık toplasın. Başkan Bozkurt araya girip “o vakit bizi de davet edersiniz artık” dedi. Milletvekili Turan da “tabii ki neden olmasın? Bize de çalışmaya adam lazım. Ancak topladığı fındığı almak şartıyla” diye latife yaptı. 

Daha sonra Federasyon Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Yukarı Boğalı Köyü Dernek Başkanı Aydın Öztürk, TİRDEF görev bölümünü taktim ederek devam etti.

Programa Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Demirören Haber Ajansından Gülsen Akyol Mutlu, Esenyurtlu Giresunlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Gündoğdu ile Tirebolu derneklerinin başkan ve yöneticileri katılım sağladılar.

Haber: Aydın Kömürcü