DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.582,993.403
reklam

TİRDEF Yönetinin Haymana Çıkarması

23 Ocak 2022 tarihinde yapılan 7. Olağan kongre ile TİRDEF yönetim kuruluna seçilen İbrahim Aydın ve yönetim kurulu ilk etkinliğini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeni ile Tirebolu’da gerçekleştirmişti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİRDEF Yönetinin Haymana Çıkarması
reklam

TİRDEF yönetim kurulu ikinci etkinliğini TİRDEF’in öncülük ettiği Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın mezar yerinin tespiti sonrasında Haymana’da yapılan anıt ve Haymana Belediye’sine yaptığı ziyaretle gerçekleştirdi.

TİRDEF Yönetim Kurulu Haymana Ziyaretine Genel Başkan İbrahim Aydın başkanlığında Seyhan Öztürk, Avni Altay, Mustafa Öztürk, Nedim Yolcu, Ahmet Yılmaz, Turgay Semiz, Ahmet Aydın, Kerem Öztürk’ten oluşan yönetim kurulu üyeleri ile gerçekleştirdi. Ayrıca ziyarete Harşittv sosyal medya kanalından Turan Kabadayı ve Abdullah Öner Meral’de katıldı.

HAYMANAYI TANITTILAR

İlk gün ziyaretlerinde Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u ziyaret eden yeni yönetim kurulu üyeleri burada yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Turtgut’tan bilgi aldı. Ziyaret sırasında Haymana Belediye Başkan Yardımcısı ve Geçmişiyle Buluşan Haymana kitabının yazarı Enver Yurttaş da Haymana Tarihi ve Haymana’da yaşanan savaşlarla ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı.

TİREBOLU KÜLTÜR EVİ ARAZİSİ HAZIR

Haymana Belediyesi heyeti ve TİDEF heyeti belediye ziyareti sonrasında Haymana Hüseyin Avni Alparslan Anıtı’nı ziyaret ederek tüm şehitlerimiz için dua ettiler. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, şehitlik anıtının hemen yakınında bulunan yaklaşık 140 m2 lik arsanın TİRDEF tahsis edildiğini, yasal işlemlerin başlatıldığını, TİRDEF’in burada bir Tirebolu Kültür Evi projesi yapması için gerekli tüm desteğin verileceğini belirti. Turgut, Ayrıca Haymana’da sokaklara Giresun Sokağı, Tirebolu Sokağı, Güzelcekale Sokağı ve bir caddeye de Hüseyin Avni Alparslan Caddesi olarak isim verdiklerini belirtti.

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ MÜZESİ ZİYARETİ

Henüz daha oluşturulma aşamasında olan ve Haymana Kurulan Sakarya Meydan Muharebesi Haymana Tanıtım Merkezi olarak hizmet verecek müzeyi ziyaret etti. Hafta sonu olmasına karşın, Ankara’dan gelen müze yetkilileri burada TİRDEF yönetim kuruluna Sakarya Meydan Muharebesi ile ilgili geniş bir bilgilendirme gerçekleştirdi. Müze yetkilileri müzenin daha çok geliştirilmesi için TİRDEF yönetiminden destek istedi.

HAYMANA KÜLTÜR MERKEZİ ZİYARETİ

Hayvana Kültür Merkezi içerisinde yer alan Sakarya Meydan Muharebesi resim sergisini gezen TİRDEF yönetim kurulu üyelerine burada Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Enver Yurttaş tarafından kısa bir bilgilendirme turu yapıldıktan sonra Enver Yurttaş TİRDEF yönetim kurulu üyeleri için Haymana Belediyesi’nin kültür yayını olarak çıkardığı Geçmişiyle Buluşan Haymana kitabını imzaladı.

MANGAL DAĞI VE HATIRA ORMANI ZİYARETİ

Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın yaralandığı, Mangal Dağı’ndaki şehitlik, Hüseyin Avni Alparslan ve Şehit arkadaşları anısına Organ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Mangal Dağı Şehirleri Ormanı ve Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın şehit olduğu Kışla Hastanesi Şehitliği ziyareti ile Haymanaya Dönen Yönetim kurulu üyeleri Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile tekrar bir araya gelerek yapılan çalışmalar için teşekkür ederek Haymana Ziyaretini tamamladılar.

DÖNÜŞ YOLUNDA TÜRBE ZİYARETİ

TİRDEF yönetim kurulu İstanbul’a dönüş yolu üzerinde bulunan Ankara’nın Çamlıdere İlçesindeki Şeyh Ali Semerkandi türbesini ziyareti sonrasında İstanbul’a döndü.

KÜRSÜ İNSANI DEĞİLİM

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan TİRDEF Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, yeni seçilen yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte Tirebolu için çok güzel işlere imza atmak istediklerini belirtti. Çok konuşmayı sevmediğini, saha insanı olduğunu belirten Aydın, “Yeni yönetim kurulumuz ile Tirebolu’da 8 Mart Emekçi Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Bu ziyaretlerimiz Tirebolu’da çok olumlu karşılandı ve takdir topladı. Yönetim Kurulumuz ile Haymana’ya gelmekteki amacımız da yönetim kurulu üyelerimizin Haymana’yı, burada yapılan çalışmaları yakından görmesini sağlamaktı. Onların da bu ziyaretten çok memnun olduklarını gördük. Bundan sonraki çalışmalarımızda yönetim kurulumuzun TİRDEF’in gücünü bilerek hareket edeceklerine inanıyorum.” dedi.

Haber: Abdullah Öner MERAL

YORUM YAP