Şenlikoğlu’nun 5 Günlük ABD Ziyareti Sona Erdi

Yayınlanma Tarihi :

Başkan Şenlikoğlu, ziyaret kapsamında Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği üyeleriyle New York’ta bir araya geldi. Daha sonra ise ‘AK Parti Amerika 2023 Türkiye Yüzyılı başlıyor’ toplantısına ve New Jersey’de eğitime katkı gecesine katıldı.

Amerika’da hemşehrilerinden büyük ilgi gören Şenlikoğlu, kendileriyle yakından ilgilenip bol bol sohbet etti ve Giresunlular’ın selamlarını iletti.


Ziyareti değerlendiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Kısa süre de olsa ABD’de yaşayan hemşehrilerimizle bir araya gelmek, onlarla özlem giderip, hasbihal etmek gerçekten güzeldi. Amerika’da Giresun’umuzun gücüne güç katan bir kitle yaşıyor. Ekonomik ve kültürel olarak her zaman Giresun’umuzun yanındalar. Örgütlenme konusunda da çok başarılılar. İnşallah fırsat buldukça gurbetteki hemşerilerimize ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. 5 günlük ziyaret programımızda İlk olarak New York’un Long Island bölgesinde düzenlenen ‘AK Parti Amerika 2023 Türkiye Yüzyılı başlıyor’ toplantısına katıldık.

Türkiye Yüzyılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki inşa edilecek projeleri konuştuk. Akabinde Türk Amerikan Giresunlu iş insanları Asamblesi tarafından eğitime destek amacıyla New Jersey’de tertiplenen gecede değerli dostlarımızla buluştuk.

ABD’de ilk andan itibaren şahsıma gösterilen ilgi ve alakadan dolayı tüm gurbetçi hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Gönüller bir oldukça aşılmayacak hiçbir engel yok.” dedi.

Basın No: