DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.679,990.323
reklam

Şenlikoğlu: Kadına Yönelik Şiddet Bir İnsanlık Ayıbıdır

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şenlikoğlu: Kadına Yönelik Şiddet Bir İnsanlık Ayıbıdır
reklam

Şenlikoğlu mesajında, kadına yönelik şiddeti kınadığını ve şiddete uğrayan kadınların her zaman yanında olduğunu belirterek: “Belediye olarak hayata geçirdiğimiz Kadın Danışma Merkezi ile şehrimizdeki kadınlara ücretsiz olarak sosyal, psikolojik ve hukuksal konularda destek veriyoruz. Toplumsal huzuru ve güveni tesis edebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Dünyanın neresinde olursa olsun kadınlara, kız evlatlarımıza yönelik işlenen şiddet unsurları bizleri derinden üzmektedir. Kadın annedir, kardeştir, eştir, sevgilidir, arkadaştır. Kadın, her şeyden önce bir insandır ve kendisine hak ettiği değer verilmelidir. Şiddet diline ve ayrımcılığa karşı çıkalım. Kadınların hak arama yollarını işletmeleri ve kendilerini korumaları için yanlarında olalım. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, hususundaki mücadelenin toplumun tüm kesimleri tarafından üstlenilmesi gerekiyor. Dünyada ve ülkemizde kaydedilmekte olan tüm olumlu gelişmelere rağmen, kadına yönelik şiddet, hali hazırda önemli problemler arasında yer almaya devam etmektedir. Kadına uygulanan şiddet asla kabul edilemez. Bu tür menfur olaylar, hem bir insanlık ayıbı, hem de kul hakkına girmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, kadınıyla erkeğiyle huzur ve barış dolu bir dünyada yaşamamızı temenni ediyorum.”

YORUM YAP