Şenlikoğlu: Havuz Sistemine Geçmekte Son Derece Kararlıyız « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 17:39
Şenlikoğlu: Havuz Sistemine Geçmekte Son Derece Kararlıyız
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 19:28

Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Şenlikoğlu, havuz sistemi çalışmasının büyük kısmının tamamlandığını vurgulayarak: “Şehrimizdeki 6 dolmuş kooperatifini tek çatı altında toplayıp, maliyet açısından onlara avantaj sağlayacak, ulaşımdaki giderlerde bir düşüş sağlayacak, şehrin trafiğine yüzde 30’un üzerinde bir rahatlama getirecek ve hizmet noktasında kaliteyi artıracak bir sisteme geçilmiş olunacak. Araçlar yenilenecek. Sistem hem dolmuşçu esnafını, hem vatandaşımızı, hem de trafiği olumlu etkileyecek olup sektörün her noktasına getirisi olacak” dedi.

Bu çalışmada herkesin aynı kanaatte olmayabileceğinin altını çizen Şenlikoğlu: “Bu kararları alınırken bulunduğumuz makam gereğince sorumluluğu taşıyarak doğrunun yanında olmaya çalışıyoruz. Doğru olan da havuz sistemidir. Ülkemizde bu sisteme geçmeyen 7 ilden biriyiz. Yaptırmış olduğumuz çalışmalarda da sistemin işleyişi maliyet, verimlilik ve dolmuşçunun karlılığı açısından iki katın üzerinde bir avantaj sağlıyor. Daha da önemlisi işleyişi resmi, bürokratik ve hukuki olarak sağlam zemine oturtuyor. Bizler bu sistemde önümüze çıkabilecek engelleri imkanımız olduğu sürece aşarak yürümeyi düşünüyoruz.  Arkadaşlarımıza da şunu söylüyoruz. Bize gelip bu sistem olmaz demeyin. Bu sistemle birlikte şurada bize bir haksızlık yapılıyor, avantajımız kayboluyor, şurası düzeltilebilir gibi durumlarla bize gelin. Biz bu sisteme geçme kararlılığını gösterdik. Bu saatten sonra vatandaşlarımız yanımızda olduğu müddetçe, kaldı ki vatandaşlarımızın yüzde yüzü ve dolmuşçu arkadaşlarımızın da yüksek çoğunluğu bu sistemi destekliyor” şeklinde konuştu.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

 “Hep beraber şehrimizi daha yaşanabilir, daha kaliteli, daha konforlu bir ulaşımı olan şehir haline getirip güzel bir etki güzel bir iz bırakalım. Aksi halde bu durum içinden çıkılmaz iş olarak bir sarmal halinde sürekli önümüze gelir. Sadece bizim dönemimizde değil bundan sonraki başka dönemlerde de devam edecek bir sıkıntıdır. Onun için bu sistem bir şehir olmanın gerekliliğidir. Şu anda dolmuşçu arkadaşlarımızda çok kar elde edemiyorlar, bunun farkındayız. Bu sistemle birlikte daha karlı bir duruma geçecekler. Hem hizmet kalitesi artacak, hem her noktaya hizmet gidecek. Bir caddeden 5 tane dolmuş hattı geçeceğine 1 tane hat geçmiş olacak. Yakıt giderlerindeki düşüşte kar oranlarına yansıyacak”

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, havuz sisteminin tüm detaylarını belediye meclisine anlatmak için önümüzdeki günlerde meclis üyeleriyle birlikte özel bir oturum yapacaklarını da sözlerine ekledi.