Şenlikoğlu, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu

Yayınlanma Tarihi :

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Giresun’a yapılacak hizmetler noktasında üst düzey iki bürokrat ile görüştü.

Başkan Şenlikoğlu, ilk olarak kısa süre önce DSİ Genel Müdürlüğü görevine atanan Giresunlu hemşehrimiz Kaya Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şenlikoğlu, Genel Müdür Yıldız’a,  ‘Giresun İçme Suyu Temini Projesi ve Dere Islahları’ başta olmak üzere ilimize yapılması düşünülen yatırımlar hakkında bilgi vererek, bu yatırımların hayata geçmesinin Giresun’a çok şey kazandıracağını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu’nun ikinci ziyareti ise Karayolları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Çevre Dairesi Başkanı Zühtü Düzen’e oldu. Şenlikoğlu,  görüşmede ‘Giresun Şehir Geçişi ve Şehir Girişi Kavşağı Projesi (DAL-ÇIK)’ hakkında bilgi vererek, bu projenin şehrimizin trafiği için çok önemli olduğunu anlattı. Sahil yolu trafiği ve şehir içi trafiğinin rahatlayabilmesi için Dal-Çık projesini mutlaka hayata geçirmek istediklerini söyleyen Şenlikoğlu bu konuda destek talebinde bulundu.

Başkan Şenlikoğlu, her iki görüşmenin de gayet olumlu geçtiğini belirterek, misafirperverlikleri ve nazik ağırlamaları için DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’a ve Karayolları Etüd Proje ve Çevre Dairesi Başkanı Zühtü Düzen’e teşekkür etti.

Şenlikoğlu, Giresun’un hak ettiği hizmetleri alabilmesi için sürekli olarak Ankara bürokrasisi ile temas halinde olduklarını belirterek: “Makamda oturarak ancak rutin hizmetleri yapabilirsiniz. Biz projelerimiz ile birlikte Ankara ziyaretlerimizi sürekli yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Giresun’un artık çevre illerle yarışabilmesi için devasa projelere ihtiyacı bulunuyor.” dedi.

Şenlikoğlu, Giresun’da sivil toplum kuruluşlarıyla güçlü ve iyi bir ilişki içerisinde olduklarının altını çizerek: “STK’larımızla sürekli irtibat halindeyiz. Şehrimizin gelişimi adına sürekli istişareler gerçekleştiriyor, proje üretiyor ve kendileriyle paylaşıyoruz. İnşallah bu birlikteliği daha da güçlendireceğiz. Birlikte Giresun’umuzun gelişmesi adına önemli faaliyetlerde bulunacağız. Giresun gelişime açık bir şehir ve bu gelişimi hızlandıracağız.” diye konuştu.

Basın No: