Şenlikoğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 18:11
Şenlikoğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı
Son Güncelleme :

04 Ekim 2022 - 9:26

Başkan Şenlikoğlu mesajında: “Sessiz dostlarımızın her durumda yaşama hakkı vardır. Onların can güvenliği, barınma ve beslenme ihtiyacı en büyük görevlerimizden bir tanesidir.” diyerek şöyle devam etti:

“Giresun Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne bakım ve rehabilitasyon merkezimizde can dostlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor, yaralı veya yardıma muhtaç hayvanları barınağımıza getirerek bakımlarını ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Veteriner hekimlerimiz hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması gibi işlemleri de yürütüyor. 4,5 dönüm arazi üzerine kurulu barınağımız 150-200 hayvanı barındırma kapasitesine sahip olurken, röntgen, kan sayım, biyokimya cihazları, hasta odaları, odalarda hava sterilizasyon cihazları gibi imkanlar bulunuyor. Barınağımızca ayrıca aylık yaklaşık 15-20 kedi, 30-35 de köpek sahiplendiriliyor.

Hayvanları sevmeli, kendi yerlerinde korumalı ve Dünya’da birlikte yaşadığımızı unutmamalıyız. Çocuklarımızı da aynı bilinçle yetiştirmeliyiz. Bu özel gün vesilesiyle tüm canlılara karşı daha da sorumlu davranan nesillerin yetişmesini temenni ediyor, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum.”