Samsun TSO ve Samsun TB yeni hizmet binası törenle açıldı « Bulancak Ajans

3 Şubat 2023 - 02:48

Samsun TSO ve Samsun TB yeni hizmet binası törenle açıldı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binası açılışı ve ödül töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun TSO ve Samsun TB yeni hizmet binası törenle açıldı
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2022 - 12:55

Törene Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan, Meclis Başkanımız Sebahattin Arslantürk ve Genel Sekreterimiz Nazlı Genç de katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada oda ve borsa başkanlarının ülke ekonomisine ve istihdama verdiği katkının önemine dikkat çekti. Tüm zor şartlara rağmen bir taraftan pandemi diğer taraftan Rusya-Ukrayna savaşı ve içinde bulunduğumuz zorluklar nedeniyle halen üretmeye, alıp satmaya büyük bir aşkla devam edildiğine vurgu yapan başkan Hisarcıklıoğlu, “Ekonomiye destek veren herkesi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından, Samsun TSO üyesi olan ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından belirlenen Türkiye’nin İlk ve İkinci 500 Sanayi İşletmesi arasında yer alan 12, TİM’in açıkladığı Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı listesine giren 7 firmaya, düzenlenen törenle ödülleri verildi.