Şahin; Fiyatı bırak, üreticinin kaybıyla ilgilen! « Bulancak Ajans

1 Haziran 2023 - 22:05

Şahin; Fiyatı bırak, üreticinin kaybıyla ilgilen!

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, AK Parti İl Başkanının söylediği sözleri inkar etmesine karşın videonun sosyal medyada olduğunu belirterek, “AKP İl Başkanı, fındık fiyatlarıyla ilgileneceğine, üreticinin ürün kaybının karşılanması hususunda bir takım destek açıklamaları yapmalıdır.” dedi.

Şahin; Fiyatı bırak, üreticinin kaybıyla ilgilen!
Son Güncelleme :

14 Mart 2021 - 14:38

CHP İl Binasında açıklamalarda bulunan Şahin, “AK Parti İl Başkanı uluslararası tekelcilerin sözcüsü olmamalı, üreticinin destekçisi olmalı dedik. Bizi ve milletvekilimizin açıklamalarını kastederek yalancı olduğumuzu söyledi. Videosu sosyal medyada var. TMO, 30 Nisan’a kadar alımlarını sürdürecek. ‘Ondan sonra herkes fındığını satsın, 10 lira mı olur 15 lira mı olur’ diye kendisi söyledi. Bugünkü iktidarın fındığa ve üreticiye bakışının ne olduğunu videoyu izleyenler çok net anlayacaklardır.” diye konuştu.

Şahin, “İlimizde % 50-100 arasında zirai don gerçekleşti. Önümüzdeki hafta da don olayının olabileceği söyleniyor. Üreticimiz perişan olmuş durumda. Bu bir doğal afettir. Pandemi döneminde ekonomik anlamda iyice daralmış üreticimizin yanında olduklarını bir şekilde göstermeliler. Don nedeniyle meydana gelen hasar, hızlıca TARSİM aracılığıyla ödenmeli. Sigorta yaptıramayan üreticilerimizin de hasarları bir nebze de olsa giderilmeli. Üreticilerimizin yanında olsun. Ak Parti İl Başkanı, fındık fiyatlarıyla ilgileneceğine, üreticinin ürün kaybının karşılanması hususunda bir takım destek açıklamaları yapmalıdır.” dedi.