DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.572,013.917
reklam

Sağlıklı ve Huzurlu Bir Tatil İçin Giresun Hazır

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Covid-19 salgını ve 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren uygulamaya geçen normalleşme süreci ile yerli ve yabancı turistlere Giresun Hazır çağrısında bulunuldu. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun hazır bulunduğu toplantıya ilimizde faaliyet yürüten hizmet sektörü-otel, restoran, cafe, seyahat acenteleri- temsilcileri katıldı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda turizm sektörünün durumu ve covid-19 sürecinde hizmet standartları değerlendirildi.Giresun Hazır sloganıyla seyahat ve tatil planı yapan vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Giresun’u turizm açısından elverişli hale getiren temel yönünün zengin doğal, kültürel ve tarihi değerlere sahip olması olduğuna vurgu yapan Sarıfakıoğulları, “İlimiz denizin kıyı turizmi açısında avantajlarını kullanırken, uçsuz bucaksız yeşilliklerin arasına serpiştirilmiş gölleri ve yaylaları, tarihi yapıları ve kültürü ile doğa turizmi başta olmak üzere bir çok turizm çeşidinin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Fındığın başkenti, kirazın anavatanı Giresun, ormanları, bin bir çeşit bitki topluluğu arasında saklı kalan doğa harikası Mavigöl’ü, kıyıdan bir mil açıkta bulunan adası, muhteşem manzarası ile kalesi ve tarihi evlerinin yer aldığı Zeytinlik Mahallesi ile ziyaretçilerini beklemektedir. Hem güvenli, hem de gerçekten eşsiz doğa harikası yerleri görmeleri ve yeni deneyimler edinmeleri için Giresun turizmi tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya hazırdır.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise koronavirüs sürecinin bir çok sektöre ekonomik, sosyal zararlar getirdiğini vurgulayarak, olumsuzluk yaşayanlardan birinin de turizm sektörü olduğunu belirtti.

Başkan Şenlikoğlu, “Devletin destekleri var, biz de belediye olarak destek vermeye çalışıyoruz. Turizmde altyapı çok önemlidir. Sadece 17 kilometrelik Giresun sahilini tümüyle ışıklandırıyoruz. İnsanımız Karadeniz sahilinde 17 kilometre yürüyüş alanına sahip olacak. Giresun Kalesinde devam eden ışıklandırma çalışmaları var. Vatandaşlar ışıklandırmayla anıt ağaçları, surları, büyük Giresun tabelasını görecek. Ayrıca şehrin doğusunda 70 dönümlük alanı kapsayan 35 yıllık çöp alanını dizayn ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu da iş dünyasının turizme hazır olduğunu vurgulayarak, “Giresunlu işletmeler olarak hazırız. Turizm alanın da işletmelerle ortaklaşa çalışıyoruz, sağlık konusunda tedbir konusunda titiz davranıyoruz. Korona tüm dünya gibi bizim ülkemizi de etkiledi. Mücadelede ülkemiz başarılı olmuştur. Devletimiz bulaşıcılığı önlemek üzere tedbir amaçlı çeşitli meslek gruplarının faaliyetlerini geçici durdurdu ve 1 haziranda bu süreç son buldu. Ve şimdi diyoruz ki, sağlıklı ve huzurlu tatil planlayan vatandaşlarımız rahatlıkla Giresun’u tercih edebilirler.”

 

YORUM YAP