PİRAZİZ’DE KÖFTE ŞÖLENİ DÜZENLENDİ ! « Bulancak Ajans

31 Ocak 2023 - 04:12

PİRAZİZ’DE KÖFTE ŞÖLENİ DÜZENLENDİ !

PİRAZİZ’DE KÖFTE ŞÖLENİ DÜZENLENDİ !
Son Güncelleme :

25 Aralık 2019 - 18:45

Piraziz Belediyesi tarafından, Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde “Piraziz Köftesi” Şöleni düzenlendi.

Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi önünde düzenlenen Piraziz Köfte Şöleni’ne, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu , İlçe Jandarma Komutanı Taylan Arslanca, İlçe Emniyet Amir V. Sürmeli Yıldız , Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Sarı, Siyasi Parti temsilcileri, Vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Belediyemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hamsi Şöleni, bu yıl Piraziz Köftesi’nin tanıtımına katkı sunmak anlamında Piraziz Köftesi şöleni olarak düzenlendi.

ÖĞRENCİLER PİRAZİZ KÖFTESİ ŞÖLENİNDE ÇOŞTU !

Şölende ızgarada pişirilen Meşhur Piraziz Köftesinin tüketen öğrenciler daha sonra türküler eşliğinde horon ve diğer yöresel oyunları oynadı.

PİRAZİZ KÖFTESİ BİR MARKADIR !

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ; ”Bugün bu güzel, anlamlı etkinlikte Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızla beraber olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Daha önce Hamsi Şöleni olarak yaptığımız bu etkinliği bugün Piraziz Köftesi şöleni olarak gerçekleştiriyoruz. İlçemize Türkiye’nin çeşitli Şehirlerinden Eğitim-Öğretim hayatını devam ettirmek için gelen Üniversite öğrencilerimize Meşhur Piraziz Köftesi’nin lezzetinin tattırdık. Lezzetiyle ün yapmış köftemizin ilçemiz için önemli bir marka değeri taşıdığını ve bu değeri yaşatmak için bu tür etkinliklerinin önemli olduğunu düşünüyorum. ” dedi.

BAŞKAN GÖRGÜLÜOĞLU: ÖĞRENCİLERİMİZİN DAİMA YANINDAYIZ

Başkan Görgülüoğlu, ” Belediye olarak öğrenci kardeşlerimizin ilçemizde huzur içerisinde eğitim görmeleri için daha önce olduğu gibi bundan sonrada üzerimize düşen her konuda gerekli desteği vereceğiz ve böyle anlamlı sosyal etkinliklerde öğrencilerimizin yanlarında olmayı sürdüreceğiz. diyerek sözlerini tamamladı.