Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR29,0009% 0.04
EURO31,2318% 0.03
STERLIN36,4080% 0.06
FRANG32,9853% 0.08
ALTIN1.862,13% -0,24
BITCOIN1.232.250-3.719

Ordu’da Kick Boks Heyecanı Yaşanacak

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından ilimizde düzenlenen Türkiye Kick Boks Turnuvası, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ordu’da Kick Boks Heyecanı Yaşanacak
19-27 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 81 ilden yaklaşık 6 bin sporcu ve teknik heyetin katılacağı, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde yapılacak turnuvanın açılış seremonisi yapıldı.
Türkiye Kick Boks Turnuvasının açılış seremonisine, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkan Vekili İsa Hitaloğlu, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, turnuvaya iştirak eden kulüp yöneticileri, antrenörler ve sporcular katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, Türkiye’nin 81 ilinden gelen sporcuları Ordu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporculara başarı dileklerinde bulundu.
Vali Sonel, Ordu’nun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Gençlik ve Spor Bakanımınızın destekleriyle doğal güzelliklere sahip şehrimiz tesisleşmede ciddi katkılar almış ve bu tür organizasyonlarla aynı zamanda bir spor şehri olduğunu söyleyen , Türkiye Kick Boks Turnuvasına katılan sporcuların teşrifleriyle bunun bir kez daha tescillendiğini söyledi.
Ordu’da, 19-27 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya katılan sporcuların içerisinden olimpiyat şampiyonları çıkması temennisinde bulunan Vali Sonel, “Sporla uğraşan gençlerimizin en güzel taraflarından bir tanesi de okul hayatlarında başarılı olmaları. İnşallah bu salonda olan gençler, ileride bu memlekete, bu millete, bu devlete, rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı ay yıldızlı al bayrağımıza güzel işler yapacak yerlere geleceksiniz” diyerek, sözlerini tamamladı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, sporculara başarılar diledi. Başkan Güler, “Sizi sadece sporcu olarak görmüyoruz, bizim bu güzelliklerimizi 81 vilayete hatta dünyaya tanıtan elçiler olarak görüyoruz. Sizden tek isteğimiz bütün madalyaları toplayıp getirmek ve bu güzü biz sizde görüyoruz. Delikanlılığınızı, mertliğinizi bütün dünyaya gösterin” diye konuştu.
Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ise, olimpiyatlarda da başarı elde etmek için emin adımlarla çalıştıklarının altını çizerek, turnuvanın düzenlenmesinde destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu başta olmak üzere Vali Tuncay Sonel’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programda, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç de bir konuşma yaparak, turnuvanın ordu ilinde yapılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Gerçekten son derece mutluyuz. Binlerce sporcumuzu 8 gün boyunca ilimizde ağırlayacağız. Bu bizler için büyük mutluluk verici. Özellikle ülkemizin geleceği, teminatı sevgili gençlerimiz salonlarda her gün hocalarıyla beraber ay yıldızlı al bayrağımız için çalışıyorlar. Bizim en büyük gücümüz ondan. Gençlik ve Spor Bakanlığımızı desteği ile, Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyemizin, Altınordu Belediyemizin ve kurumlarımızın desteği ile sporcularımıza Ordu’muzda en güzel şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”
Konuşmaların ardından günün anısına Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı tarafından, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer protokol üyelerine boks eldiveni takdim edildi.

YORUM YAP