Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Sayıları Artırılmalı… « Bulancak Ajans

3 Haziran 2023 - 21:51

Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Sayıları Artırılmalı…

Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Sayıları Artırılmalı…
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2020 - 17:24

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu toplantısında Ordu-Giresun Havaalanı uçuş seferleri gündeme geldi. Açıldığı günden itibaren uçuş seferlerinde yaşanan aksama ve arz yetersizliği münasebetiyle ortaya çıkan sorunlar üzerine yapılan değerlendirme Giresun Ticaret ve Sanayi Odası YİK toplantısına damga vurdu.

Daha önce Türk Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Beyin makamında yapılan toplantıda Ordu-Giresun Havaalanı’ndan İstanbul ve Ankara uçuş sefer sayılarının artırılması, yaz döneminde Antalya, İzmir, Bursa ve Kıbrıs gibi havalimanlarına haftada en az üç uçuş planlanmasının gündeme geldiğini ve olumlu yaklaşıldığını beyan eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Ordu-Giresun Havaalanı uçuş sayıları konusunda görüşmelerimiz sürmektedir.” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, bölge milletvekillerinin konuyu yakından takip edeceğine ve Türk Hava Yolları İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı Beyin hemşehrimiz olması dolayısıyla talebimizin en kısa zamanda sonuçlanacağına inandıklarını ifade ettiler.