Önce Engelleri Aştı Sonra Resim Sergisi Açtı! « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 03:18

Önce Engelleri Aştı Sonra Resim Sergisi Açtı!

Önce Engelleri Aştı Sonra Resim Sergisi Açtı!
Son Güncelleme :

27 Aralık 2020 - 20:50

Ortopedik engelli  hemşerimiz Tuğçe Sine engel tanımadı 11 yaşında başladığı Resim sanatını Tuval’e taşıdıktan sonra ün kazandı.11 yaşında yaptığı resimlerden sonra tuval üzerinde çalışmalarını sürdüren Tuğçe Sine yaptığı resimler ile sanat severlerin hayranlığını kazanmaya devam ediyor.
Ortapedik engelli olan Tuğçe, aynı zamanda el sanatlarında da oldukça başarılı. Sanatsal  yarışmalara da dereceleri olan Tuğçe, Yazar Mehtap INAN’nın
“Şahmeranın çocukları ve Evvel zamana sen” adlı masal kitaplarının da çizimini yapmış ve bu çizimlerde gösterdiği başarı ile ilgi odağı olmuştu. Tuğçe Sine Nazim Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi “Hikmet Çetinkaya Sergi Salonunda Seksenbeş eserini  sanat severlerin beğenisine sundu.
Serginin açılışına Hürriyet Gazetesi  Ank. Tem. Hande Fırat, Ressam Hikmet Çetinkaya, sanatçılar ve sanat severler katılırken serginin açılışını Ankara Yenimahalle Bel. Başk. Fethi Yaşar tarafından yapılmıştı. Bir çok gazete ve dergide haber konusu olan Tuğçe, “Benim en yakın dostum, kalemim ve kâğıtım oldu. Onbir yaşından beri resim yaptığını , hiç bir zaman hayallerinden vazgeçmediğini belirten tuğçe; Resim yapmak benim için bambaşka bir duygu. Yazı yazarken  elim acıyor. ama resim yaparken acı çekmiyorum. Bugün ben kendimi bu kadar geliştirebildiysem, bu annemin sayesindedir. Annem hep yanımdaydı. Ailem hep destekcim oldu” diye ifade ederken yeni yapıtları ile hayran kitlesini arttırmaya devam ediyor.
Aslen Alucra İlçemizin Babapınar mahallesinden olan Tuğçe Sine, Ressam Sebat Almaoğlu ve Perihan Açıl ile birlikte bilenen üçüncü bayan ressamdır.
Haber : Yavuz Kayacık