Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR29,0018% 0.05
EURO31,2275% 0.02
STERLIN36,4020% 0.04
FRANG33,0122% 0.17
ALTIN1.858,89% -0,41
BITCOIN1.237.000-3.042

Oelde’de festival gibi çeyrek asırlık kutlama

ALMANYA’nın Ahlen, Oelde ve Warendorf şehirlerinde Türkçe öğretmenliği yapan Şenol Yıldız meslekte 25. yılını kutladı. Şenol öğretmenle birlikte Oelde Türk Veliler Derneği’de çeyrek asırlık oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Oelde’de festival gibi çeyrek asırlık kutlama

Haber/Yorum: İslam KARA / OELDE (Almanya) 

ALMANYA’nın Ahlen, Oelde ve Warendorf şehirlerinde Türkçe öğretmenliği yapan Şenol Yıldız meslekte 25. yılını kutladı. Şenol öğretmenle birlikte Oelde Türk Veliler Derneği’de çeyrek asırlık oldu.

AÇILIŞI BAŞKAN KIRIM YAPTI

Oelde’deki ÇEYREK ASIRLIK kutlamanın açılışını Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneği Başkanı Meryem Kırım yaptı. Başkan hanım davetlilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

ATAŞE NECMETTİN GÜLER

Oelde’deki Overberg okuluna ait salonda yapılan çeyrek asırlık kutlamaya Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosluğundan Eğitim Ataşesi Necmettin Güler’de katılarak, Şenol Yıldız’a hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti. Ataşe Güler: „birkaç yıldan beri Ataşeliğimiz tarafından eğitime unutulmaz hizmetler vererek, iz bırakan öğretmenlerimizi plaket ile ödüllendiriyoruz. Bugün sıra Şenol öğretmende. Kendisi yaptığı çalışmalarla bu ödülü fazlasıyla hak ediyor. Hem bu bölgedeki Türk toplumu hem de biz Eğitim Ataşeliği olarak kendisinden ziyadesiyle memnunuz. Hizmetlerinden dolayı Şenol öğretmene teşekkür ediyoruz“ dedi.

ÇEYREK ASIRLIK EĞİTİMCİ: ŞENOL YILDIZ 

Münster bölgesinde çok başarılı bir öğretmenlik performansı sergileyen Şenol Yıldız: „Tam 25 sene önce bu bölgedeki Alman okullarında Türk çocuklarına Türkçe kültür dersleri vermeye başladım. Öğrenci sayım her geçen gün arttı ve halen de artmaya  devam ediyor. Bunun yolu da hem Türk STK’larıyla hem de velilerle diyalogtan geçiyor. Mesleğe başlarken ilk işim, Oelde ve Çevresi Türk Veliler Derneğinin kurulmasına öncü olmaktı. Şimdi bunun semeresini görüyoruz. Bugünkü programımıza katılarak çeyrek asırlık sevincimize ortak olan tüm dostlara teşekkür ederiz“ dedi.

KONUŞMACI ZENGİNLİĞİ VARDI

Overberg okulundaki kutlamaya Oelde 2. Belediye Başkanı Karin Rodeheger, Ahlen 2. Belediye Başkanı Serhat Ulusoy, NRW Eyaletininin ilk Türkçe öğretmeni Celalettin Ağırbaş’ta  katılarak Şenol Yıldız’ı tebrik edip, birer konuşma yaptılar.

FOLKLOR EKİBİ MEST ETTİ

Çeyrek asırlık kutlamaya Bielefeld’den katılan Azerbaycan Kültür Derneğinin folklor ekibi hem renk hem de heyecan kattı. Salonda adeta yarım saat nefesler tutuldu. Birbirinden güzel ve hareketli danslarıyla izleyicileri keyiflendiren folklor ekibi bolca alkış aldı.

KONSER GİBİ OLDU

Oelde’de ki özel kutlamada sanatçı bolluğu vardı. İlk bölümde Elif Yıldız türküleriyle izleyicileri coşturdu. İkinci bölümde ise Mustafa Alp Ataç ve Ergün Özkök şarkılarıyla katılımcılara neşeli dakikalar geçirttiler.

KUSURSUZ SUNUM

Programın sunumunu eğitimci Hakan Yüksel ile Veli Temsilcisi Cafer Toplu üstlendiler ve performanslarıyla herkesin takdirini kazanarak, ilerideki programlar için; „başka yerde adam aramayın, biz bu işi yaparız“ mesajını verdiler.

TEŞEKKÜRÜ  UNUTMADILAR

Programın son bölümünde organizasyonda emeği geçen kişilere ve sponsorlara, dernek yöneticileri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

EDİTÖRÜN NOTU:

Organize olarak program eksiksizdi. Benim garibime giden mesele şudur!.. 

Şenol Öğretmen Türkçe adına bilhassa da RUHR bölgesindeki her etkinliğe giderek destek veriyor. Ama RUHR bölgesindeki anlı, şanlı ÖĞRETMEN DERNEKLERİ ve eğitimci  arkadaşları Şenol Yıldız’ı bu anlamlı gününde yalnız bıraktılar. Oysa Şenol Öğretmen her davete icabet etti. Yani tabiri caizse Şenol öğretmen İKİ ADIM gittiği helde meslektaşları ona BİR ADIM bile gelemediler ya da gelme nezaketini gösteremediler. 

Madem böyle özel günlerde öğretmenler DESTEK vermeyecekse, öğretmenler derneklerine ihtiyaç var mıdır?

YORUM YAP