Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9857% 0
EURO31,1701% -0.16
STERLIN36,3809% -0.01
FRANG32,9541% 0
ALTIN1.846,31% -1,09
BITCOIN1.219.414-4.686

OBB, Ramazan’da da Vatandaşın Yanında

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
OBB, Ramazan’da da Vatandaşın Yanında

Ordu Büyükşehir Belediyesi, dünyanın ve Türkiye’nin zorlu süreçlerden geçtiği bu günlerde Ramazan ayının da girmesiyle birlikte vatandaşlarına ve sağlık çalışanlarına destek olmaya devam ediyor.

Covid-19 salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda kolisinden hijyen paketine, meyve sebzesinden yumurtası ve ekmeğine kadar temel gereksinimleri karşılayan Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte harekete geçti. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ramazan ayı boyunca 19 ilçede belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ilçe belediyeleri ve sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla iftar yemeği dağıtacak.

Bu süreçte kendilerine tahsis edilen yurtlarda kalan sağlık çalışanları için de her gün düzenli yemek veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, mobil mutfak tırları ile iftar ve sahur yemeği dağıtımı da yapacak. Öte yandan mesaiye kalan Büyükşehir Belediyesi ekiplerine de yemek verilecek.

“YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAMIZI DAHA FAZLA ARTIRDIK”

Sıkıntılı süreçlerin yaşandığı bu zamanlarda Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşların yanlarında olduklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Zor süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde her zaman vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın yanında olduk. Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte yardımlaşma ve dayanışmamızı daha fazla artırdık. Bu anlamda Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza iftar yemeği dağıtımı yapacağız. Yine bizler için gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarımız

için de kendilerine tahsis edilen yurtlara mobil mutfak tırlarımız ile iftar ve sahur yemeklerini vereceğiz. İslam âlemimizin gelenekselleştirdiği buluşmalar bu yıl olmayacak. İftar çadırları kurulmayacak, sevdiklerimizle bir araya gelemeyeceğiz. Ama biz Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bu sıkıntılı süreçte her zaman vatandaşımızla birlikte olacağız. Bu yıl ki Ramazan ayı yardımlaşmanın en fazla olduğu yıl olacak. Bilmeliyiz ki biz çok güçlü bir milletiz. Bu zorlu günlerin de üstesinden birlikte geleceğiz. Daha nice Ramazanlar daha nice bayramlar göreceğiz” dedi.

YORUM YAP