LGS ve YKS Sınavı Öncesi Okullar Dezenfekte Ediliyor « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 18:19

LGS ve YKS Sınavı Öncesi Okullar Dezenfekte Ediliyor

LGS ve YKS Sınavı Öncesi Okullar Dezenfekte Ediliyor
Son Güncelleme :

13 Haziran 2020 - 17:34

Altınordu Belediyesi yaklaşan sınav takvimi öncesinde ilçe genelindeki tüm okullarda dezenfekte ve temizlik çalışması başlattı.

Altınordu Belediyesi COVİD-19 salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı ilk andan itibaren toplum sağlığının korunmasına yönelik şehirde başlattığı hijyen ve dezenfeksiyon seferberliği kesintisiz sürüyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Haziran ayı sonunda yapılacak. Yaklaşan sınav takvimi öncesinde, sınavların yapılacağı okullar Altınordu Belediyemizce dezenfekte ediliyor.

ÖĞRENCİLER SINAVLARA STERİL ORTAMDA GİRECEK

Altınordu Belediyemiz ekiplerince gerçekleştirilen dezenfekte ve temizlik çalışmaları ile sınavlar öncesinde okullarda sağlıklı bir ortam oluşturuluyor. 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı ve 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesinde yapılan dezenfekte çalışmaları ile sınav yapılacak okullarda insan sağlığını tehdit edecek olumsuzlukların minimum seviyeye indirilmesi hedefleniyor.