KULLANILAN MASKE VE ELDİVENLERİ SOKAĞA ATMAYALIM « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 10:35

KULLANILAN MASKE VE ELDİVENLERİ SOKAĞA ATMAYALIM

KULLANILAN MASKE VE ELDİVENLERİ SOKAĞA ATMAYALIM
Son Güncelleme :

25 Mart 2020 - 17:33

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüse karşın etkili çalışma yürüten ve her kesimin büyük desteğini alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına aynı kararlılık ve hızla devam ediyor.

Virüsün ortaya çıktığı ilk günden itibaren etkili çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ekiplerimiz sahada etkin çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Ancak bazı vatandaşlarımız kullandıkları maske ve eldivenleri gelişi güzel sokağa atıyor. Bu hem çevremiz için hem de bizler için büyük bir risk teşkil ediyor” dedi.

“MASKE VE ELDİVELERİ SOKAĞA DEĞİL, ÇÖPLERE ATALIM”
Kullanılan maske ve eldivenlerin sokağa atılmasının büyük tehlike arz ettiğini belirten Başkan Güler,“Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesine bağlı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, temiz bir Ordu için sahada etkin çalışmalarına devam ediyor. Ancak son günlerde Corona Virüs nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılan maske ve eldivenlerin gelişi güzel sokağa atılması hem bizler için hem de çevremiz için büyük tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız kullandıkları eldiven ve maskeleri sokağa atmamalarıdır. Mümkün olduğunca çöp kutularına atmaları bizler ve doğamız için önemlidir” dedi.

“TEMİZLİK EKİBİMİZ SAHADA”
Ekiplerin şehir genelinde çalışmalara aralıksız devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “47 personel ile yürütülen çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Güler açıklamasında şunları söyledi“ Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde yoğun bir çalışma yürütüyoruz. 47 personel ile başladığımız çalışmalarımıza ek olarak 2 adet mini süpürge aracı, 2 adet büyük süpürge aracı, 2 adet arazöz yıkama aracı, 2 adet çöp taksi, 1 adet vakumlu elektrikli süpürge ve 1 adet elektrikli yıkama aracı ekledik. İnanıyorum ki bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Tüm hemşerilerimizin yapılan uyarıları dikkate almalarını ve EVLERİNDE KALMALARINI önemle rica ediyorum” diye konuştu.