Kedinin Yardımına İtfaiyesi Koştu « Bulancak Ajans

2 Nisan 2023 - 12:24

Kedinin Yardımına İtfaiyesi Koştu

İtfaiye Ekipleri, 5 Yaşındaki Zeytin’İ Mahsur Kaldığı Yağmur Suyu Borusundan 1 Saatlik Çalışmayla Kurtararak Sahibine Teslim Etti

Kedinin Yardımına İtfaiyesi Koştu
Son Güncelleme :

20 Kasım 2022 - 9:52

Ordu’nun Ünye ilçesinde bir sitenin atıl durumda olan yağmur suyu hattına düşen ve mahsur kaldığı borudan çıkamayan 5 yaşındaki ev kedisi Zeytin, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarılarak sahibine teslim edildi. Kedisi ile arasında yoğun bir sevgi bağı olduğunu belirten sahibi Beyza Yürek’in kedisine kavuştuğun anlar ise görülmeye değerdi.

KEDİ İLE SAHİBİNİN BULUŞMASI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Ünye ilçesi ilçesi Gölevi mahallesi Güvenevler 2.sokak Korukent sitesinin kullanılmayan yağmur suyu hattına bir kedi düştüğü ihbarını alan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, hızlı bir şekilde belirtilen adrese gitti. Yağmur suyu hattına düşerek mahsur kalan 5 yaşındaki ev kedisi Zeytin için çalışma başlatan ekipler, birkaç farklı noktayı kazdıktan sonra kediye ulaşmayı başardı.

Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından Zeytin, sağlıklı bir şekilde kurtarılarak sahibi Beyza Yürek’e teslim edildi. Çalışmalar esnasında Beyza Yürek’in endişeli bekleyişi ve sonrasında kedisine kavuştuğu andaki mutluluğu ise görülmeye değerdi.