Kar Yağışı İçin Ekipler Teyakkuzda « Bulancak Ajans

29 Ocak 2023 - 12:40

Kar Yağışı İçin Ekipler Teyakkuzda

Giresun Belediyesi olumsuz hava koşulları nedeniyle yaya ve araç trafiğinde sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri alıyor.

Kar Yağışı İçin Ekipler Teyakkuzda
Son Güncelleme :

18 Ocak 2022 - 23:22

Hava sıcaklığının ani düşüşü sonrası şehir genelinde yaşanabilecek buzlanmaya karşı ekipler tarafından solüsyon çalışmaları gerçekleştirdi.

Bölgemizi etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle şehir genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına ekipler kritik noktalarda solüsyon çalışması yaptı.

Diğer yandan, meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı sonrası belediye karla mücadele ekipleri teyakkuzda bekliyor.  Ekipler, zorlu kış şartları öncesi kar yağışının sıkıntılara yol açmaması için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Belediye şehirde; 3 greyder, 3 kar küreme ve 3 tuzlama aracı, 2 yükleyici, 14 adet JBC, 11 adet kamyon, 200 ton kar tuzu- solüsyon ve 200 personel ile kar mücadelesi yapacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kar yağışının zorluk yaşatmaması adına tüm tedbirleri aldıklarını bildirerek: “Kardan dolayı yaşanacak olumsuzlukları halkımızın rahat bir şekilde atlatması için elimizden geleni yapacağız. Personellerimizle hep beraber kar yağışına hazırız. Kar şehrin yaşamını da etkilediği için, biz de belediye olarak tüm hazırlıklarımızı eksiksiz olarak tamamladık” dedi.