KAMUYA AÇIK MEKTUP. « Bulancak Ajans

27 Ekim 2021 - 13:05

FERDA AKGÜL (Sabrın Hududu) http://bulancakajans.com , http://fatihhaber.com , http://giresungazete.net ve günlük ulusal yayın yapan http://oncevatan.com.tr da köşe yazarı e-posta adresi: akgulgida@hotmail.com

Ferda AKGÜL

KAMUYA AÇIK MEKTUP.

KAMUYA AÇIK MEKTUP.
Son Güncelleme :

28 Eylül 2020 - 11:32

KAMUYA AÇIK MEKTUP.
Genç erkekler:
İlköğretimde dersleri başarısız, ortaöğretim dersleri başarısız, üniversiteyi okumamış üniversite kantinlerinde kızlarla gününü gün etmek için anne babasına yalan konuşmuş, hayatı yalan üzerine kurulmuş, televizyon patronu, özel uçakları olan bir adam gibi olmak varken, üniversite okuyup, kendine, ailene ve çevrene faydalı olmak için mücadele etmek niye.?
Genç kızlar:
Kadınlar kuşağı programını sunup, kendine, ailesine, çevresine faydalı olamayan, hayattaki tek başarısı çiftleşip çocuk yapmak olan bir kadının hayatını televizyon ekranlarında anlatıp, çocuk Recep’ten mi, Ali’den mi, Ekrem’den mi yoksa mahallenin muhtarından mı bulmak için, devletin bütün mekanizmalarını organize halinde sevk ve idare edip, DNA testlerin sonuçlarında çocuğun kocasından başka herkesten olabileceğini gösterip, televizyon ekranlarında bunu aziz milletinin gözlerin içerisine bakarak, kendine önemli bir hanımefendi süsü verip, milletin geçmişini ve geleceğini iğfal etmek varken, adaletli, kendine, çevresine ve topluma faydalı birey olmak gayreti niye.?
Çok mu ağır konuştum.?
Yok yok ben hep olanı anlatır, malumu ilan ederim…
Ağır konuşmadım yine malumu ilan ettim.!
Biz bunlara proje diyoruz.
Yetkili “yok olur mu öyle şey RTÜK diye bir kuruluş var” bunları denetliyor diyor.!
Bunlar denetleniyorsa:
TV patronun kendi anlattığına göre:
İlkokul, ortaokul ve lisede başarısız bir öğrenci, gençlik yılları üniversite kantinlerinde geçmiş televole kültürü toplumumuza sokan patronu bu topluma rol model göstermek niye.!
Milli eğitimde bile, devletin yetişemediği durumlarda dikkat edin devletin dahi yetmediği durumlarda gençlere, “ben tablet alabilirim ben de bu güç, ben de bu para var” diyen Milli eğitiminden Dışişleri Bakanı hatta devletin zirvesine kadar devletin muhatap aldığı bu adamı gençlere neden rol modeli gösteriyorsunuz.?
Sahi neden.?
Neden?
Cinayet masasının yani polisin, savcının elindeki imkanlarla kıçı kırık bir cinayeti çözemediği bir ülkede, elini attığı her cinayeti çözdüğünü iddia eden bir kadın, kuşağı programında bir sunucu varsa, siz bana o ülkede, askerin, savcının, polisin hangi gücünden söz edebilir misiniz.?
Efendiler:
Sizden özel ricamdır lütfen ama lütfen aklımızla alay etmeyin.!
Tekrar söylüyorum:
Öfke ile adını dahi anımsayamadım bir hanımefendi, bir kadın, kadınlar kuşağını programına, gözlerinin biri doğuya biri batıya bakan ki O Allah’a nasıl bakıyorsa, Allah’da ona öyle bakıyordur bir kadını çıkarmış.
Kadın kocasına diyor ki:
Çocuk senden değildir.!
 
Kocası kadına diyor ki:
Nasıl benden değildir.!
 
Kendi kendine öfkeleniyor kuduruyor RTÜK o esnada sesini kesiyor iyi ki RTÜK var.!
Şaka gibi…
Çocuğun, mahallenin yüzbinlerce insanından kimden olduğu belli değil konusu tartışılırken, çocuğun babası olması gereken yani kadının resmi kocası ağzını açtığında ses kayıttan alınıyor burada RTÜK var….
Beyler bu ülkede RTÜK var, bu ülkede her şey var,  galiba bu ülkede ahlak yok.!
Ahlakın olmadığı diyarda hangi kurum olursa olsun içi boştur.!
İşte bu yüzden felakete gidiyoruz.!
Eskiler derki hangi sorun olursa olsun aile sorunun olmasın.!
Çünkü eskiler bilir ki, yara içerdeyse devası yoktur.!
Bizim yaramız içerde.!
Kendi kendinize sanal düşmanlar üretip, sahte dostlar bulup hiç kendinizi kandırmayın.
Kurt yavrusuna derki:
Bak yavrum bizim düşmanlarımız bellidir ama şu köpek var ya şu köpek, bizden gözüküp bizim gibi olmayan köpek bize ne olduysa o köpekten oluyor…
Bizden gözüküp içimizi kemirenlere lanet olsun.!
Doğru yolda olana selam olsun!