DOLAR33,0730% 0.01
EURO36,1923% -0.04
STERLIN43,0254% -0.07
FRANG37,3233% -0.28
ALTIN2.611,48% -0,10
BITCOIN63.876,01-0.62
reklam

Kabadüz Çambaşı Yaylası’nda kar festivali

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kabadüz Çambaşı Yaylası’nda kar festivali
reklam

Ordu Üniversitesi, Ordu’nun gözde mekânlarından biri olan 2 bin rakımlı Kabadüz Çambaşı Yaylası’nda kar festivali düzenledi.

Çambaşı Kayak Tesisi’nde gerçekleştirilen festivale Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Festivalin başlamasıyla birlikte Çambaşı Kayak Tesisinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Bazı kişiler kar üstünde gezinti yaptı, bazıları kartopu oynadı, birçok kişi de tulum eşliğinde horon tepip, halay çekti. Festivale yoğun ilgi gösteren öğrenci ve vatandaşlar soğuk havaya aldırış etmeden kayak ve kızaklarla kayarak karın keyfini doyasıya çıkardı.

“ORDU’MUZ SİZLERLE GÜZELLEŞECEK”

Şehirlerin gelişmesi hususunda üniversitelerin rolünün büyük olduğunu ifade eden Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Böylesine güzel bir günde birlikte olmak bizler için bir mutluluk. Bu mutluluğu bize yaşatan kıymetli Ordu Üniversitesi Rektörümüze ve bu ortamı bizlere hazırlayan kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ordu tutkuyla bağlanılacak olan aşkların en büyüğü diyebiliriz. Ordu’nun geleceğine inanıyorum. Şehirlerin gelişmesi konusunda üniversitelerin büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Ordu’muzun da bu anlayışla devam etmesi en büyük dileğimiz. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ordu Üniversitesi Rektörümüz de bunun bilincinde. Ordu’muz sizlerle güzelleşecek” dedi.

“KIŞIN ÜŞÜMEKTEN KORKMAYAN BİR ŞEHİR OLACAĞIZ”

Öğrencilerin Ordu’nun elçisi olduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu Üniversitemizin genç ve enerjik öğrencileriyle bugün birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tesisimiz sizlere hayırlı olsun. Bütün güzellikler ise sizlere feda olsun. Burada ağız tadıyla eğlenerek yorgunluklarınızı gidereceğiniz bir gün olsun. Sizler Ordu’muzun elçilerisiniz. Şehrimizde güzel anılar biriktirin. Gittiğiniz yerlere bir Ordu elçisi olarak tüm bu güzellikleri beraberinizde götürün. Sizlere daha güzel imkânlar sunacağız. Çambaşı Yaylası dünyada sayılı çekim merkezlerinden birisi olacak. Tıpkı Avusturalya ülkesindeki İnnsbruck şehri gibi olacak. Ordu sadece 3 ay değil, 12 ay ve 4 mevsim yaşanılacak bir şehir. Sizleri şehrimizde bulunan diğer yaylalarımıza da davet ediyoruz. Kışın artık üşümekten korkmayan bir şehir olacağız. Bizler sizlerin emrindeyiz. Ordu sizin” diye konuştu.

“TÜM İMKÂNLARI SİZLERE SEFERBER EDECEĞİZ”

Devletin tüm imkânlarının öğrenciler için seferber edileceğini söyleyen Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Biz sizlerin Ordu’da olmanızdan ve Ordu Üniversitesinde okumanızdan dolayı mutlu olmanızı istiyoruz. Hayatınızın en önemli ve verimli çağında yetişirken sizlerin devletine ve milletine sevdayla büyümenizi temenni ediyorum. Devletimizin ve milletimizin tüm imkânlarını size seferber etmek istiyoruz. Bu bağlamda bugün burada sizlerin yorgunluğunuzu atacak, mutluluğunuzu artıracak ve kışın güzelliğini yaşatacak bu güzel ortamda, Ordu’nun Çambaşı Yaylası’nda beraberiz. İlerleyen zamanda güzel bir hatıra olarak unutmayacağınız ve çocuklarınıza da anlatacağınız bir gün olacak. Üniversitemizin her daim yanında olan Ordu Valimiz Seddar Yavuz’a, kendisinden daima güç aldığımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAP