İsveç’te Tedavi edilmeyen Covit-19 hastası Türk Türkiye’ye getirildi « Bulancak Ajans

1 Haziran 2023 - 22:12

İsveç’te Tedavi edilmeyen Covit-19 hastası Türk Türkiye’ye getirildi

İsveç’te Tedavi edilmeyen Covit-19 hastası Türk Türkiye’ye getirildi
Son Güncelleme :

26 Nisan 2020 - 19:14

İsveç’te tedavi edilmeyen koronavirüs hastası Türk Türkiye’ye Uçak Ambulans’la getirildi
İsveç’te yaşayan Samira Gülüşken, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan kronik kalp hastası olan babası Emrullah Gülüşken’e Covid-19 teşhisi konduğunu duyurarak Türkiye’den yardım istemişti.
Paylaşımlar üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
Korona hastası 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken ve 3 çocuğunun alınması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatı üzerine İsveç’e ambulans uçak gönderildi.


İsveç’in Malmö kentinde Kovid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut’la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla bugün Türkiye’ye getirildi.
Gülüşken, devletin kendilerini ortada bırakmadığını vurgulayarak “Bundan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt’a AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya’ya, YTB Başkanı Abdullah Eren’e ve UID İsveç Başkanı Özer Eken’e teşekkürler ederim.” diye konuştu.
Recep Tayyip Erdoğan Bugün İsveç’ten uçak ambulans ile ülkemize getirdiğimiz Emrullah Bey’in kızı Leyla kardeşimle telefonda görüştüm. . Yaşadığı mutluluğu paylaşmayı bizlere nasip eden Allah’a şükürler olsun.
Bu devlet, Milletinin mecnunudur. Sevdiği gurbet elde olsa da onu asla yalnız bırakmaz… diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından videolu bir paylaşımda bulundu.