İkranur TİRSİ, Kayıp kız hala aranıyor! « Bulancak Ajans

27 Eylül 2023 - 19:41

İkranur TİRSİ, Kayıp kız hala aranıyor!

İkranur TİRSİ, Kayıp kız hala aranıyor!
Son Güncelleme :

29 Haziran 2020 - 7:21

Bulancak İcilli köyünde dün akşam saatlerinde bahçedeki hayvanları getirmek için gidip bir daha kendisinden haber alınamayan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’nin ailesinin durumu Jandarma’ya bildirmesi üzerine başlatılan arama çalışmalarından bir sonuç elde edilemedi.

Tirsi’nin bulunması için; Jandarma özel harekat, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), AKUT ve UMKE ekipleri,  bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; ”İlimiz Bulancak İlçesi İcilli Köyünde ikamet eden 2013 doğumlu İkra Nur TİRSİ’ nin 6 yaşlarındaki kardeşi ve kuzeni ile oyun oynamak üzere çıkıp, akşam saatlerine doğru evlerine dönmemesi üzerine aile ve komşular tarafından aramalara başlanmış ancak bir sonuç alınamamış ve saat 21.10’ da İlçe Jandarma Komutanlığına konu iletilmiştir.

Alınan ihbar üzerine İkra Nur TİRSİ’yi aramak için; 6 (altı) Asayiş Timi (1 köpek unsuru ile), 8 (sekiz) kişilik AKUT, 4 (dört) kişilik AFAD ekibi olmak üzere 36 (otuz altı) kişilik uzman ekip ve vatandaşlarla birlikte sabaha kadar bölgede arama çalışmalarına devam edilmiş ancak netice alınamamıştır.

Gece boyunca iz takip köpeği ve termal kamera desteği ile yürütülen çalışmalar havanın aydınlanmasıyla yaklaşık 150 (yüzelli) personel ile birlikte rama çalışmaları devam etmiştir. Toplam 74 (yetmiş dört) hektarlık alan taranmış ancak bulgu ve emareye rastlanmamıştır.

İkra Nur TİRSİ’nin kaybolmasıyla ilgili her türlü ihtimal Adli ve Mülki mercilerce değerlendirilmekte olup arama çalışmaları gece boyunca da devam edecektir.

Konu ile ilgili duydukları endişe ve merak nedeniyle köye gelmek isteyen vatandaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür etmekle birlikte alanda oluşan yoğunlaşmaların ekiplerimizin çalışma düzenlerini ve konsantrasyonlarını bozduğunun bilinmesi hususunu da Kıymetli vatandaşlarımızın bilgi ve takdirlerine arz ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.