Hava Sıcaklıkları Hissedilir Derecede Azalacak! « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 09:21

Hava Sıcaklıkları Hissedilir Derecede Azalacak!

Hava Sıcaklıkları Hissedilir Derecede Azalacak!
Son Güncelleme :

20 Nisan 2020 - 14:04

Karadeniz üzerinden ülkemizi etkilemesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren kuzey kesimlerden başlayarak azalacağı ve hafta boyunca yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yarın (21.04.2020 Salı) Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz’de (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

22 Nisan Çarşamba günü yağışlı sistemin etki alanını genişleteceği yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde Doğu Karadeniz’de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Anadolu bölgesinde güney ve batı yönlerden, Marmara’da ise kuzeydoğu yönünden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

23.04.2020 Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri yağışların yurdumuzun güney ve doğu bölgelerinde (Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu) etkili olması ve hafta sonunda da doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.