Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı Yenileniyor « Bulancak Ajans

29 Eylül 2022 - 21:42

Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı Yenileniyor

Bulancak Belediyesi tarafından Bulancak Mahallesi genelinde sürdürülen doğal küp taş döşeme ve çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ederken, eski Cami yanında bulunan Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı da yeniden projelendirilerek düzenlendi.

Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı Yenileniyor
Son Güncelleme :

25 Haziran 2021 - 21:53

Proje kapsamında, meydan küp taşlarla döşenirken, alan üzerinde yetişkin ağaç dikimi bizzat Belediye Başkanı Recep Yakar tarafından yapıldı. Ağaçlandırmanın yanında; pergola, oturma grupları ve yeni tip aydınlatma direkleriyle tamamlanacak peyzajla Bulancak yeni bir meydana ve sosyal alana kavuşmuş olacak.

Bulancak’ı güzelleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor diye konuşan Başkan Yakar, “Son dönemde yaptığımız çalışmalar esnasında bizi çevre ve ağaç düşmanı ilan edenler, ortaya çıkan sonuçlardan da memnun kalmayacaktır. Eski cami yanında bulunan Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı düzenlememiz içinde yetişkin ağaçlarımızı diktik ve peyzaj düzenlemeleriyle burası yeni bir sosyal alan olarak halkımızın hizmetine sunulacak. Yine meydana adını veren ve kültürümüzde önemli bir yeri olan Hacı Hafız Kurdoğlu anıtı ve hayat hikayesi de burada yerini alacak. Biz hem çevremize hem de kültürümüze sahip çıkıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.