DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN59.916,341.881
reklam

Giresun Valisi Ünlü Çevre Ve Çocuk Şenliği Etkinliğine Katıldı.

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Çevre ve Çocuk Şenliği” etkinliğine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Valisi Ünlü Çevre Ve Çocuk Şenliği Etkinliğine Katıldı.
reklam

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak “Çevre ve Çocuk Şenliği” adı altında gerçekleştirilen etkinlik, Giresun’da 23 Nisan Cumartesi günü Botanik Bahçede gerçekleştirildi.

Şenliğe eşi Sema Ünlü Hanımefendi ile birlikte katılan Vali Ünlü, miniklerle yakından ilgilenirken, yaptığı paylaşımda; “Hem öğrendik, hem eğlendik. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın bu güzel projesi kapsamında ilimizde çocuklarımızı ‘Sıfır Atık’ konusunda bilgilendirip; geri dönüşüm, iklim değişikliği, doğa ve çevre bilinci kazandırmayı amaçladık” ifadelerini kullandı.

Çocukların ve ailelerinin doyasıya eğlendiği ve eğlenirken öğrendiği, vatandaşlar tarafından da yoğun bir ilginin olduğu görülen şenliğe katılan yüzlerce minik çocuğa; sıfır atık, geri dönüşüm, iklim değişikliği, doğa ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla açık havada birbirinden renkli atölyelerle, eğlenceli ve eğitici etkinlikler sunuldu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürütülen ve Türkiye’nin en büyük çevre hareketi olan Sıfır Atık Projesinin bir parçası hâline getirilmesi amaçlanan şenlikte çocuklara ‘Sıfır Atık’ detaylı olarak anlatılarak, “Sıfır Atık” konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanacak.

YORUM YAP