Giresun Müftülüğü Mülteci Çocuklara Yardım Başlattı « Bulancak Ajans

20 Mart 2023 - 16:05

Giresun Müftülüğü Mülteci Çocuklara Yardım Başlattı

Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Afgan’lı, Irak’lı, Suriyeli mülteci ailelerin yaşadığı mahallelerde çocuklarımıza yönelik olarak yardım faaliyetleri başlattı.

Giresun Müftülüğü Mülteci Çocuklara Yardım Başlattı
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2021 - 20:41

Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün; ‘Çocuktur Bekler’ sloganıyla başlattığı yardım faaliyetleri ile muhacir çocuklarımız başta olmak üzere 120 yavrumuza Ramazan Bayramı öncesinde bayramlık hediyeler dağıtıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Din Gönüllüsü kardeşlerimiz,  bu kez de Ramazan Bayramı öncesinde çocuklar için seferber oldu.

Konuyla ilgili konuşan İl Müftümüz Sayın Ramazan TOPCAN; “Hemen hepinizin bildiği bir ayet-i kerimeyi sizinle paylaşmak isterim. Mevla Teâlâ, Kitab-i Keriminde; “Siz kendi sevdiklerinizden infak etmedikçe bir (gerçek iyilik duygusuna) ve takvaya eremezsiniz” buyuruyor.

İnfak etmek,  paylaşmak, bölüşmek bunlar paha biçilmez mutluluk vesileleridir. Ramazan ayında yapılacak en güzel erdem bir davranıştır. Sıradan olanların yapabilecekleri şeyler değildir. İyilik duygusu, hiç şüphesiz insan gönlünü inşa eden en önemli faaliyetlerden biridir. Biz bu gün bunu yapıyoruz. Mevla’mıza hamd olsun.

Bu nevi çalışmalarımız İl/ilçe Müftülüklerimiz aracılığıyla Ramazan ayında olduğu gibi Ramazan ayı dışında da hız kesmeden devam edecektir inşaallah. Vatandaşlarımızın bu manada katkı ve desteklerini bekliyoruz. “ dedi.