Giresun Belediyesinden Kamuoyu Açıklaması « Bulancak Ajans

8 Şubat 2023 - 20:29

Giresun Belediyesinden Kamuoyu Açıklaması

Giresun Belediyesinden yapılan açıklamada; Bazı art niyetli ulusal ve yerel yayın organlarında ‘68 ihalenin 56’sı adrese teslim’ başlıklı maksadını aşan, yalan haberlerle karalayıcı algı operasyonları yapıldığını gözlemlemekteyiz.

Giresun Belediyesinden Kamuoyu Açıklaması
Son Güncelleme :

14 Kasım 2022 - 21:00

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre, kamunun mal ve hizmet alımı açık ihale, pazarlık usulü ve doğrudan temin ile üç başlıkla belirlenmiştir.

İhale kapsamında usul ve esaslar kanunlara göre açık bir şekilde bellidir. Bilindiği üzere tüm Belediyeler, ‘EKAP’ Elektronik Kamu Alımları Platformunda, tüm firmalara ve halka açık bir şekilde hizmet alımları gerçekleştirmektedir.

Sayıştay Başkanlığınca hazırlanan bu raporlar vatandaşlarımıza açık bir şekilde, Sayıştay Başkanlığı’nın internet sitesinde kamuoyuna düzenli olarak duyurulmaktadır. Bu kapsamda pazarlık usulü ihaleleri, belirlenen şartlar halinde kamu idarileri için geçerli, yasal ve hizmetin aksamaması için hızlı bir yöntemdir.

Sayıştay raporlarının şeffaflığını zedelemeye çalışmak, halka açık olan bir kurum üzerinden art niyetli şekilde haber yaparak, belediyemize yanlış ve maksatlı algı operasyonları yapan yayın organları hakkında gerekli hukuki işlemlerin tarafımızca başlatılacağını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.